Csütörtökön este Kolozsváron, a helyi U és a Bukaresti Steaua párharca volt az utolsó meccs a másodosztály rájátszásának felsőházának harmadik játéknapján.
A kincses város gárdájának ez volt az első hazai találkozója a play off-ban, két idegenbeli döntetlen után játszhattak először a szurkolóik előtt. A fővárosiak sem kaptak ki még a csoportkört követően, négy pontot gyűjtöttek.
A házigazdák a 10. percben betaláltak, és bár akadtak még bőven lehetőségek mindkét kapunál maradt az 1–0-ás U-győzelem a legvégéig – akárcsak az alapszakaszban.
Ez azt jelenti, hogy Erik Lincar együttese ott van a második helyezett nagyszebeniek sarkában, illetve még befogható az éllovas Petrolul is.
| 2022. 04. 06. 16:30 | Concordia Chiajna Chiajna | Unirea Slobozia Slobozia | 1-0 |
| 2022. 04. 06. 19:00 | Petrolul Ploiești Petrolul | FC Hermannstadt Hermannstadt | 0-0 |
| 2022. 04. 07. 19:30 | Kolozsvári U Kolozsvári U | Bukaresti Steaua Steaua | 1-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petrolul Ploiești Petrolul | 3 | 0 | 2 | 1 | 1-2 | 51 |
2 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 3 | 2 | 1 | 0 | 4-1 | 48 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 3 | 1 | 2 | 0 | 3-2 | 47 |
4 | Bukaresti Steaua Steaua | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-4 | 41 |
5 | Concordia Chiajna Chiajna | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-4 | 40 |
6 | Unirea Slobozia Slobozia | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-5 | 34 |
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Mindhárom párharcot élőben lehet követni a képernyőn a Kézdivásárhelyen kezdődő U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokság nyitónapján, a házigazda Románia az esti programban Nagy-Britannia ellen játszik.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!