Korai gól döntött a bukaresti derbin

Horváth Bálint Ottó 2021. február 03., 23:09 utolsó módosítás: 2021. február 05., 12:11

Az éllovas FCSB nyerte a labdarúgó 1. Liga rangadóját, a 21. forduló szerdai esti összecsapásán idegenben győzte le a rivális Bukaresti Dinamót.

Fotó: Facebook/Digi Sport

Az elmúlt évekhez hasonlóan, ezúttal is FCSB számított a mérkőzés toronymagas esélyesének, és ezt a játék képe alapján igazolta is, viszont nem volt teljesen egyértelmű a győzelme.

A vendégek ugyan már a 8. percben előnybe kerültek Florin Tănase góljával, és mint a végén kiderült,

ez elegendő volt számukra a három pont megszerzéséhez, a helyzetkihasználással azonban hadilábon álltak.

Az FCSB fiataljai már a szünetig is növelhették volna előnyüket, majd a második félidőben még nagyobb helyzeteik adódtak, de főleg Florinel Coman révén sorra rossz megoldásokat választottak a kapu előtt. Ezzel magukra húzták a Dinamót, amely a hajrára valamelyest veszélyesebbé vált, de vesztére bő tíz perccel a vége előtt Steliano Filip kiállítatta magát, így jelentősen csökkentette csapata esélyét.

A végén az FCSB-nél még a kapufát is eltalálták, ezzel együtt azonban az utolsó lehetőség a házigazdáké volt, akik a lefújás előtt egyenlíthettek volna, de Adam Nemec fejese kevéssel mellé szállt.

A minimális győzelemmel az FCSB – amely hat év után tudott újra nyerni a rivális otthonában a bajnokságban – a forduló végéig biztosan megőrzi vezető helyét a ranglistán, a Dinamo pedig mint minden évben, továbbra is számolgathat, hogyan juthat be a felsőházba.