Az erdélyi labdarúgóklub vezetősége pénteken délután közölte, hogy megvált az eddigi edző, a spanyol Ruben Albestől, estére pedig már be is jelentette az új szakvezetőt.
A 49 éves Liviu Ciobotariu legutóbb a libanoni válogatott szövetségi kapitánya volt, amelytől tavaly nyáron távozott. Ezt megelőzően ugyancsak az 1. Ligában tevékenykedett, a 2018–2019-es idényben az FC Botoșani vezetőedzője volt.
A pályafutása során számos román, illetve két szaúd-arábiai klubnál edzősködött Ciobotariu a 2014–2015-ös szezonban közel volt a román bajnokság megnyeréséhez az azóta megszűnt Marosvásárhelyi ASA-val, de az utolsó fordulóban elszenvedett kudarc miatt csak a második helyen végeztek.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Három mérkőzés után megszülettek az FK Csíkszereda első góljai a labdarúgó Szuperligában, de a székelyföldiek ezúttal sem szereztek pontot: a duplázó Czékus találatai ellenére a Konstancai Farul 3–2-re nyert, az FK a hajrában szinte egyenlített.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!