Az indoklás: a csütörtöki játéknapon lép pályára a városi rivális Partizan is a Konferencia Liga playoff-körében a portugál Santa Clara ellen, így az UEFA el akarta kerülni, hogy a két csapat szurkolói összetűzésbe kerüljenek egymással.
A két rivális stadionja mindössze egy kilométerre van egymástól, és bár a Crvena Zvezda hazai pályán, a Partizan pedig idegenben játszik, nem volt kizárható, hogy a két szurkolótábor mégis konfliktusba keveredik.
A Crvena Zvezda és a Kolozsvári CFR összecsapást a szerbek várják esélyesebbként, még akkor is, ha a BL-selejtező harmadik körében meglepetésre alulmaradtak a moldáv Sheriff Tiraspollal szemben (1–1 hazai pályán és 0–1 idegenben), miközben az erdélyi gárda a hazai 1–1-es döntetlen után 3–1-re egyértelműen kikapott a svájci Young Boys otthonában.
A párharc visszavágóját jövő héten csütörtökön rendezik Kolozsváron, a győztes bejut az Európa Liga főtáblájára, míg a vesztes a Konferencia Liga csoportkörében folytatja.
Gól nélküli döntetlent játszott az FC Hermannstadt otthonában az FK Csíkszereda, amely az egy ponttal újabb lépést tett a bennmaradás felé az élvonalbeli bajnokságban.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Fegyveres támadó nyitott tüzet helyi idő szerint szombat este Washingtonban a fehér házi tudósítók díszvacsoráján, amelyen Donald Trump elnök is jelen volt.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!