Hirdetés

Könyörtelenül kihasználta a bolgárok hibáit, fölényesen nyert a Sepsi OSK

Cosmin Matei duplázott a CSZKA Szófia ellen
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

2022. június 27., 19:57

A harmadik felkészülési mérkőzését is megnyerte az ausztriai edzőtáborban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, hétfőn késő délután 4–0-ra verte a bolgár CSZKA Szófiát.

2022. június 27., 19:57

A sepsiszentgyörgyi csapat korábban a magyar bajnok Ferencvárost 3–0-ra, a tavalyi lengyel bajnok, de az előző pontvadászatban a kiesés elől épphogy megmenekült Legia Warszawát 1–0-ra győzte le, ezúttal pedig a bolgár bajnokságban ezüstérmessel találkozott.

Hirdetés

Kiválóan kezdődött a mérkőzés a Sepsi OSK számára, már a 4. percben betaláltak, Mitrea hosszú indítása után a bolgárok kapusa nagyot bakizott, Cosmin Matei pedig az üres kapuba lőtt. Alig három perccel később megduplázta előnyét Cristiano Bergodi csapata, szöglet után Ninaj fejjel bólintott a hálóba.

A két korai gól után uralta a játékot a Sepsi OSK és veszélyesebb támadásokat vezetett, de nagy lehetőséget már nem alakítottak ki. A szünet előtt mégis háromra nőtt az előnyük, labdavesztés után Matei megszerezte második találatát.

Térfélcsere után megváltozott a játék képe, támadásba lendült a CSZKA, mégis a székelyföldiek voltak közelebb az újabb gólhoz, Tudorie fejesét kivédte az ellenfél kapusa. Ezután azonban veszélyesebbé váltak a bolgárok, Niczulynak nagyot kellett mentenie.

A védelem viszont továbbra sem volt a helyzet magaslatán a CSZKA-nál, a 71. percben Ștefănescu ugrott ki a védők közül, a kapu előtt Golofcához passzolt, aki nem hibázott, és 4–0-ra módosította az eredményt.

A végéig hiába próbálkoztak, a szépítés sem jött össze a bolgár csapatnak, sőt az utolsó percekben a sepsiszentgyörgyiek még rúghattak volna egyet, de Damașcan célt tévesztett.

A fölényes győzelem után az edzőtábor utolsó felkészülési meccsén, csütörtökön az előző szezonban a német 2. Bundesliga 12. helyén végzett Karlsruher SC lesz a Sepsi OSK ellenfele.

Labdarúgás, felkészülési mérkőzés:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–CSZKA Szófia 4–0 (3–0).
Gólszerzők: Matei (4., 43.), Ninaj (7.), Golofca (71.).
A Sepsi OSK kezdőcsapata: Niczuly – Mitrea, Dimitrov, Ninaj, Dumitrescu, Aganovic, Bărbuț, Matei, Păun, Gheorghe, Tudorie.
Játszott még: Began – Bălașa, Ciobotariu, Ispas, Ștefănescu, Golofca, Rența, Damașcan, Bojic.
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Emelt fővel távozik az FK Csíkszereda éléről Ilyés Róbert

Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Nyomor vagy jólét? – Erdélyből nézve másképp fest Magyarország

,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.

Krónika

Erdélyi repülőtér kapott engedélyt óriási „légikirálynők” fogadására

Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Meglepő bajnokok. Új európai futballtérkép?

Mintha részben átalakulóban lenne a nemzetközi mezőny. Legalábbis a 2025/2026-os szezon Európában a megszokottnál jóval rendhagyóbb volt: rengeteg meglepetés, új bajnok és megszakadt történelmi sorozatok jellemezték. De lássuk, miről is van szó.

Hagi debütálása után minden válogatott meccs egyetlen tévécsatornára kerül

Változik a román labdarúgó-válogatott mérkőzéseinek tévés közvetítése: Gheorghe Hagi első két felkészülési meccsét még két különböző csatorna adja, az őszi Nemzetek Ligája-találkozók azonban már kizárólag csak egy adón lesznek láthatók.

Öt újonc Rossi keretében

Marco Rossi kedden Telkiben kihirdette a magyar labdarúgó-válogatott 29 fős keretét a júniusi felkészülési mérkőzésekre. Öt játékos először kapott meghívót.

A Ferencváros hosszabbításban húzta be a Magyar Kupát

A Ferencvárosi TC hosszabbítás után 1–0-ra győzte le a Zalaegerszegi TE FC együttesét a MOL Magyar Kupa szombati döntőjében. A Puskás Arénában rendezett finálét Toon Raemaekers 111. percben szerzett gólja döntötte el.

Behívták a magyar korosztályos válogatottba az FK Csíkszereda akadémistáját

Újabb rangos elismerés érte a Székelyföld Labdarúgó Akadémia egyik tehetségét: az FK Csíkszereda 2008-as születésű játékosa, Brugger Dániel meghívót kapott a magyar U18-as válogatott májusi összetartására.

Nagy esély előtt az FK Csíkszereda: nemzetközi kupaszereplésért harcolhatnak

Románia előrelépett az UEFA rangsorában, így már két csapat indulhat a női európai labdarúgókupákban. Ez hatalmas esély az FK Csíkszereda számára, amely jelenleg a második helyen áll a Szuperliga felsőházi rájátszásában.

A célok egyértelműek – Hagi sikerre vezetné a román válogatottat

Hivatalosan is bemutatták a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányaként Gheorghe Hagit. Az egykori aranygeneráció meghatározó alakja hosszú időre tervez, és merész célkitűzéseket fogalmazott meg.

Gólt lőtt az FK támadója, Románia és Magyarország is győzelemmel folytatta a vb-selejtezőt

Az FK Csíkszereda két játékosa is kezdő volt a romániai női labdarúgó-válogatottban, amely magabiztosan verte Ciprust, míg a magyarok hét gólt szerezve múlták felül Észak-Macedóniát a vb-selejtezőkön.

Már csak formalitás: Hagi visszatér a román fociválogatott élére

Gyakorlatilag eldőlt a román labdarúgó-válogatott jövője. A végrehajtó bizottság felhatalmazta Răzvan Burleanut, hogy tárgyaljon Gheorghe Hagival a szövetségi kapitányi posztról, de a háttérben már megszületett a megállapodás.

Idegenben és otthon is játszik a román válogatott a világbajnokság előtt

Hivatalossá vált a román labdarúgó-válogatott júniusi felkészülési programja: a trikolórok idegenben Georgia, hazai pályán pedig Wales ellen lépnek pályára.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!