Szombaton délben a Bukaresti Steaua a Bukaresti Metaloglobust látta vendégül, a 26. percben pedig már 2–0-ra vezetett a házigazda.
A párharcot végig irányították, a második félidőben háromra növelték előnyüket. A végjátékban szépített az ellenfél, amelyik így továbbra is pontnélküli a play-offban, de így megszerezte első gólját.
A Steaua három pontra megközelítette a listavezető FK Csíkszeredát, a székelyföldiek vasárnap 13 óra 30 perctől játsszák le ezen játéknap mérkőzését, a Resicabányai CSM látogat hozzuk.
Bukaresti Steaua–Bukaresti Metaloglobus 3–1 (2–0).
Gólszerzők: David Matei (5., 26.), Dani Iglesias (71.), illetve Dragoș Huiban (80.).
| 2025. 04. 12. 12:00 | Bukaresti Steaua Steaua | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 3-1 |
| 2025. 04. 13. 13:30 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Resicabányai CSM Resica | 1-1 |
| 2025. 04. 15. 17:30 | FC Voluntari Voluntari | FC Argeș Pitești FC Argeș | 0-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 4 | 2 | 2 | 0 | 4-1 | 52 |
2 | Bukaresti Steaua Steaua | 4 | 2 | 1 | 1 | 7-5 | 48 |
3 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 4 | 3 | 1 | 0 | 4-1 | 44 |
4 | Resicabányai CSM Resica | 4 | 1 | 2 | 1 | 6-3 | 39 |
5 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-9 | 38 |
6 | FC Voluntari Voluntari | 4 | 0 | 2 | 2 | 3-6 | 35 |
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!