A mérkőzés zárt kapus volt, de ez nem zavarta meg a helyi futballkedvelőket, akik a pálya közvetlen közeléből nézték végig a találkozót.
Az első félidőben a nyárádtői csapat nagyon eredményes játékot mutatott, a hazaiak négyszer is betaláltak, kihasználva az ellenfél gyenge védekezését. A gólok sorát a Marosvásárhelyi ASA színeiben néhány évvel ezelőtt az élvonalban is bemutatkozott, fiatal Raul Iliescu nyitotta meg. Ezután a mindössze 16 éves Bodor György pár perc alatt kétszer vette be a tordaiak kapuját, majd Iliescu is duplázott.
A továbbjutás ezzel már a szünetben eldőlt.
A második játékészben ugyanis a nyárádtőiek már nem erőltették annyira a játékot, igaz erre nem is volt szükségük. Ennek ellenére továbbra is uralták a meccset, és nekik voltak a legnagyobb lehetőségeik, de újabb találatot már nem tudtak szerezni. A vendégek a becsületgólra törekedtek, és ezt meg is szerezték, a legvégén szabadrúgás után sikerült betalálniuk.
A Nyárádtői Unirea magabiztosan jutott be a Román Kupa második fordulójába, amelynek mérkőzéseit két hét múlva rendezik. A szezont remekül kezdő együttes a hét végén újoncként bemutatkozik a harmadosztályú bajnokságban is, a 9-es csoportban szombaton 17 órától, ugyancsak hazai pályán a Vajdahunyadi SK csapatával játszik.
Tizenegyesekkel maradt alul a KSE
Búcsúzott a további kupaküzdelmektől a Kézdivásárhelyi SE, amely házigazdaként 1–1-es rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel maradt alul a Brassói SR Municipal együttesével szemben. A kézdivásárhelyiek az első negyedóra végén kerültek hátrányba, majd kevéssel a szünet után egyenlítettek. A folytatásban egyik fél sem tudott betalálni, a tizenegyes pontról pedig a vendég brassóiak voltak pontosabbak, 5–3-ra nyertek. A KSE a hét végén idegenben kezdi a 3. ligás bajnokságot, szombaton 17 órától a másik brassói csapat, a Corona vendége lesz.
Jogtalanul kiszabott büntetésről, provokációról és erőfitogtatásról beszél Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke a klubot sújtó 30 ezer lejes bírság kapcsán, amelyet a Bukaresti Rapid elleni mérkőzésen történt incidens után róttak ki.
Az élvonal két újoncának összecsapásán jobb focit játszott, érettebb csapat képet mutatta az FC Argeș. Az FK Csíkszereda továbbra is kergeti az első győzelmét.
A helyszínen életét vesztette az a sofőr, aki személyautójával egy kamionnak ütközött vasárnap reggel a Bârladot elkerülő úton. Szinte csak törmelék maradt a járműből, román sajtóbeszámolók szerint a férfinak esélye sem volt a túlélésre.
Marosvásárhelyen kezdte meg erdélyi látogatását Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki pénteken többek között felkereste a Teleki Tékát és megkoszorúzta a Bolyaiak és Sütő András sírját.
Keményen beolvasott a Tisza Pártnak Sabin Gherman kolozsvári újságíró annak kapcsán, hogy az ellenzéki alakulat Maros megyében rendezett táborába nem engedték be számos sajtóorgánum munkatársát.
Tűnődés a székelyföldi, erdélyi, romániai turizmus állapotáról és buktatóiról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!