A Kisvárda és a Fehérvár is élt az előnyével, továbbjutottak

Sebestyén Ervin 2022. július 28., 21:40 utolsó módosítás: 2022. július 29., 00:34

A Kisvárda és a MOL Fehérvár FC is előnyből várhatta a labdarúgó Konferencia Liga második selejtezőkörének visszavágóját. Előbbi ismét győzött kazah ellenfelével szemben, utóbbi kikapott az azeriektől, de így is továbbjutott.

A Kisvárda hazai pályán is győzött, 2–0-s összesítéssel jutottak tovább Fotó: Facebook/Kisvárda

A Kisvárda a Kajrat Almati elleni párharcot 1–0-s előnyből várhatta, miután Kazahsztánban győzni tudtak. Ezúttal a Várkerti Stadionban rendezték az összecsapást, ahol mindkét fél aktívan támadott, azonban csak egy gól született. A 39. percben Jasmin Mesanovic szerezte meg a hazaiaknak a vezetést, ezzel pedig, mint később kiderült, egyben az 1–0-s végeredményt is beállította.

A magyar gárda 2–0-s összesítéssel jutott tovább, az ellenfelük a norvég Molde lesz a következő fordulóban.

A MOL Fehérvár Azerbajdzsánba látogatott, ahol a Gabala ellen kellett bizonyítaniuk, miután hazai pályán 4–1-re diadalmaskodtak. Akárcsak az első összecsapáson, most is az azeriek szerezték meg a vezetést Rovlan Muradov révén. A 40. percben Loic Nego hagyott ki egy büntetőt, de még szünet előtt sikerült egyenlíteni Zivzivadze góljával. A második játékrész derekán ismét előnybe kerültek az azeriek, amire már nem érkezett válasz, így maradt a 2–1-es végeredmény.

Összesítésben 5–3-ra nyert a MOL Fehérvár, a következő körben a moldovai Petrocub ellen kell bizonyítaniuk.

A Puskás Akadémia hazai pályán szerepelt a portugál Guimaraes ellen, az első fordulót a magyar együttes 3–0-ra bukta el. Ezúttal egy gól nélküli döntetlenre futotta részükről, így búcsúztak a sorozattól.

Labdarúgó Konferenclia Liga selejtező, 2. mérkőzés:

Kisvárda–Kajrat Almati 1–0 (1–0).
Gólszerző: Mesanovic (39.). Továbbjutott a Kisvárda 2–0-s összesítéssel.

Gabala–MOL Fehérvár FC 2–1 (1–1).
Gólszerző: Muradov (34.), Silva (73.), illetve Zivzivadze (44.). Továbbjutott a MOL Fehérvár FC 5–3-as összesítéssel.

Puskás Akadémia–Guimaraes 0–0
Továbbjutott a Guimaraes 3–0-ás összesítéssel.