Költöznie kell a nyárádtői labdarúgóklubnak

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 21., 12:59 utolsó módosítás: 2024. augusztus 21., 13:00

Egyelőre nem mutatkozhat be hazai pályán a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban az újonc Nyárádtői Unirea, mivel a felújítás alatt lévő helyi stadion nem felel meg a szövetség által előírt követelményeknek.

A júniusi osztályozón a nézők egy részének állniuk kellett, hamarosan elfoglalhatják helyeiket az új lelátón Fotó: Haáz Vince

A szezon elején a nyárádtői együttes mindkét bajnoki mérkőzését idegenben játszotta. A bemutatkozó meccsükön a nyitófordulóban gól nélküli döntetlent értek el a CS Mioveni otthonában, múlt hétvégén pedig 3–0-s vereséget szenvedtek a Bukaresti Metaloglobus vendégeként. A második játéknapon otthon kellett volna bizonyítsanak az európai kupasorozatokban érdekelt Vajdahunyadi Corvinul ellen, ezt a találkozót azonban a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elhalasztotta.

A hétvégi negyedik fordulóban a Nyárádtő számára hazai összecsapás következik, szombaton 11 órától a Chindia Târgoviște csapatát fogadják.

A mérkőzést nem rendezhetik meg hazai pályán, mivel a helyi stadion egyelőre nem felel meg a szövetség által előírt követelményeknek. Pontosabban túl kevés, nagyjából 650 a férőhely a létesítményben, és ahhoz, hogy 2. ligás meccseket lehessen lebonyolítani, legalább 1500 hely kialakítása szükséges a lelátón.

A nyárádtői stadion főtribünje, csak a két oldalán vannak férőhelyek Fotó: Haáz Vince

A Maros megyei klub vezetőségének megoldást kellett találnia erre a helyzetre, és úgy döntött, hogy a Chindia elleni mérkőzést a 42 kilométeres távolságra fekvő Szászrégenben, a harmadosztályban szereplő Avântul stadionjában rendezik meg.

Az 5000 férőhelyes arénában már 35 éve nem rendeztek másodosztályú meccset, a helyi klub legutóbb még az 1988–1989-es szezonban szerepelt ezen a szinten.

Érdekesség, hogy a Nyárádtői Unirea ebben a hónapban két találkozót is játszott a szászrégeni stadionban az Avântul ellen, előbb a Román Kupa második fordulójában 1–0-ra, majd barátságos mérkőzésen 7–1-re nyertek.

A szombati mérkőzésre a jegyeket csütörtökön és pénteken a nyárádtői stadionnál 9 és 16.30 óra között, a meccs napján pedig a helyszínen az Avântul arénánál lehet beszerezni.

Fotó: Haáz Vince

A nyárádtői stadionban jelenleg zajlanak az átalakítási munkálatok a férőhelyek kibővítését illetően, a főtribünnel szemben új lelátót építenek.

Ammennyiben a tervek szerint haladnak, a csapat vélhetően szeptember 21-én mutatkozhat be a helyi közönség előtt a 2. Ligában, amikor a szintén újonc CS Afumați lesz az ellenfelük.

Az ötödik és a hatodik fordulóban ugyanis idegenben lépnek pályára, a két játéknap között pedig bajnoki szünet lesz. Mindez kapóra jött a klubnak, hiszen addig lehetőségük van befejezni a munkálatokat.