HIRDETÉS

Kolozsváron tett újabb lépést a bajnoki cím felé az FCSB

Florinel Coman szabadrúgásgólja döntött. Korábbi felvétel
Fotó: Ionuț Anghel/Agerpres

2024. április 14., 23:15

Folytatja tökéletes menetelését a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában az éllovas FCSB, miután a Kolozsvári CFR otthonában a negyedik mérkőzését is megnyerte, ezzel még közelebb került a bajnoki címhez.

2024. április 14., 23:15

Nagy érdeklődés övezte a negyedik fordulóhoz tartozó vasárnap esti összecsapást, amelyet kiválóan kezdett a fővárosi gárda. Miután Șut távolról a felső lécet találta el, hamarosan meg is szerezték a vezetést, Coman mesteri szabadrúgásánál Sava tehetetlen volt.

A viszonylag korán bekapott gólt követően többet próbálkozott támadásban a CFR, de igazán nagy lehetőséget nem tudott összehozni, a szünethez közeledve Bîrligea közeli lövése pedig erőtlen volt.

HIRDETÉS

A folytatásban uralta a játékot a kolozsvári együttes, és gyorsan egyenlíthetett volna, Deac szabadrúgása után Maneáról lemaradtak a védők, ám a fejese elkerülte a kaput, a hajrá kezdetén pedig Bîrligea kihagyta a CFR legnagyobb helyzetét.

A túloldalon az FCSB is veszélyeztetett, háromszor is eldönthette volna a meccset, azonban Ngezana, Coman és Olaru befejezése sem volt eléggé pontos.

A végére kisebb nyomás alatt volt a vendégek kapuja, majd az utolsó percben szöglet után Muhar fejesével menthetett volna pontot a CFR, ám ez nem sikerült. Az FCSB megőrizte minimális előnyét, és tett egy újabb lépést a bajnoki cím felé, immár 13 ponttal előzi meg a kolozsváriakat.

Labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 4. forduló:

Kolozsvári CFR–FCSB 0–1 (0–1).

Gólszerző: Coman (16.).
CFR: Sava – Manea (Mogoș, 78.), Ilie (Kresic, 59.), Boben, Abeid – Muhar, Keita (El Kaddouri, 70.), Avounou (Michael, 78.) – Deac, Bîrligea, Otele. Edző: Dican Ferenc.
FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Chiricheș, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru (Dawa, 82.) – Oct. Popescu (Radaslavescu, 83.), Miculescu (Antwi, 89.), Coman (Alhassan, 79.). Edző: Elias Charalambous.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, rájátszás, felsőház, 4. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, rájátszás, felsőház

FCSB:
Bukaresti Rapid:
Kolozsvári CFR:
Universitatea Craiova:
Konstancai Farul:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Nagy hátrányt szedett össze, lehetetlen helyzetbe hozta magát a Székelyudvarhelyi FC

Csodába illő visszavágóra van szüksége a Székelyudvarhelyi FC-nek, miután a labdarúgó 2. Liga osztályozó döntőjének első mérkőzésén, szombaton délután a CS Tunari vendégeként kettős emberhátrányban négygólos vereséget szenvedett.

Gólt rúgott a román válogatottban az FK Csíkszereda játékosa

Két barátságos mérkőzést játszik a napokban Albánia vendégeként a román U19-es női labdarúgó-válogatott. Az első találkozó döntetlennel végződött, az együttes egyik találatát az FK Csíkszereda játékosa, Fülöp Boglárka szerezte.

Székelyhon

Berúgták a háromszéki polgármesteri hivatalok ajtaját az AUR-os influenszerek

Az elmúlt napokban provokáló körútra indultak Székelyföldön az AUR pártot képviselő magánszemélyek: polgármesteri hivatalokban léptek fel számonkérően és minden jogosultság nélkül, megbotránkoztatva a községvezetőket.

`
Krónika

Mit ne tegyünk soha a csomagtartóba? – Van, amitől ugorhat a jogosítvány vagy az autót is lefoglalhatják

Mutatjuk, mit tilos szállítani személygépkocsink csomagtartójában, és mit kockáztatnak azok, akik fittyet hánynak a szabályokra.

Krónika

Salrom-igazgató: nagy teljesítményű szivattyúkat kapunk, de egyelőre kérdés, hova szivattyúzzuk ki a sós vizet a parajdi bányából

Az Európai Sótermelők Szövetsége készségét fejezte ki, hogy felszerelést és szakértőket küldjön Parajdra, hogy segítsen a helyzet kezelésében – jelentette be szombaton Constantin Dan Dobrea, az Országos Sóipari Társaság (Salrom) igazgatója az elárasztott sóbánya kapcsán.

Ez is érdekelheti

Végleges a mezőny, az FK Csíkszereda mellett van még újonc az élvonalban

A Unirea Slobozia drámai bennmaradása után teljessé vált a Szuperliga következő idényének mezőnye. Három új csapat csatlakozik a legjobbakhoz, az FK Csíkszereda történelmi szezon előtt áll.

Távozik az FK Csíkszereda erőnléti edzője

Két és fél év után távozik az FK Csíkszereda erőnléti edzője, Vellai Áron. A sportszakember jelentős szerepet játszott a csapat fizikai fejlődésében és teljesítményének stabilizálásában a Szuperligába vezető úton.

Dráma Clinceni-ben – tizenegyesekkel dőlt el a Szuperliga-tagság

Hiába szerzett vezetést a hazai visszavágón az Unirea Slobozia, végül tizenegyesekkel kellett bebiztosítsa a Szuperliga-tagságát az FC Voluntari ellen. Az idény legfontosabb meccsén óriási volt a tét: bennmaradás vagy kiesés.

Két vasat tart a tűzben a Sepsi OSK? – Van B terv is az edzőkérdésre

Újjáépítés előtt áll a Sepsi OSK, amely nemcsak a játékoskeret, hanem az edzői stáb terén is váltásra készül. Miközben Daniel Oprițával már előrehaladott tárgyalásokat folytattak, a klub egy másik ismert szakembernek, Daniel Pancunak is ajánlatot tett.

Kupagyőztes középpályást igazolt a Kolozsvári CFR

Újabb játékossal erősítette meg keretét a Kolozsvári CFR: a klub hivatalosan is bejelentette Drilon Islami érkezését, aki a nyári időszak második igazolása lett a kincses városiaknál.

Abszolút újonc csapat jutott fel a Szuperligába

Hatalmas meglepetésre a Bukaresti Metaloglobus kiejtette a Jászvásári Polit a labdarúgó Szuperliga osztályozóján és története során először jutott fel az élvonalba.

Gólkirályt igazolt a Kolozsvári CFR

A kincses város együttese megszerezte Marko Gjorgjievski aláírását – jelentette be a labdarúgó Szuperligában szereplő klub a hivatalos közösségi oldalán.

A nehéz pillanatokban visszatértek – így álltak a Sepsi OSK mögé a szurkolók

A 2024–2025-ös idényben csupán négy Szuperliga-csapat hazai meccseire látogattak ki kevesebben, mint Sepsiszentgyörgyön. Az idény végi kulcsmérkőzéseken azonban újra megtelni látszott a lelátó, amikor a legnagyobb szükség volt a szurkolókra.

Emlékidézés – tíz éve bukta el a bajnoki címet a Marosvásárhelyi ASA

Napra pontosan tíz évvel ezelőtt szerzett ezüstérmet, pontosabban bukta el a bajnoki címet a labdarúgó 1. Ligában a Marosvásárhelyi ASA. Az együttes egykori csapatkapitányával, Gabriel Mureșannal elevenítettük fel azt a felejthetetlen szezont.

Megverte a Sepsi OSK-t búcsúztató gárdát, a 2. ligás csapatnál az előny az osztályozón (videóval)

A másodosztályos FC Voluntari győzelmet aratott a labdarúgó Szuperliga osztályozójának első mérkőzésén az élvonalbeli Unirea Slobozia ellen.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!