Kolozsváron tett újabb lépést a bajnoki cím felé az FCSB

Horváth Bálint Ottó 2024. április 14., 23:15 utolsó módosítás: 2024. április 14., 23:17

Folytatja tökéletes menetelését a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában az éllovas FCSB, miután a Kolozsvári CFR otthonában a negyedik mérkőzését is megnyerte, ezzel még közelebb került a bajnoki címhez.

Florinel Coman szabadrúgásgólja döntött. Korábbi felvétel Fotó: Ionuț Anghel/Agerpres

Nagy érdeklődés övezte a negyedik fordulóhoz tartozó vasárnap esti összecsapást, amelyet kiválóan kezdett a fővárosi gárda. Miután Șut távolról a felső lécet találta el, hamarosan meg is szerezték a vezetést, Coman mesteri szabadrúgásánál Sava tehetetlen volt.

A viszonylag korán bekapott gólt követően többet próbálkozott támadásban a CFR, de igazán nagy lehetőséget nem tudott összehozni, a szünethez közeledve Bîrligea közeli lövése pedig erőtlen volt.

A folytatásban uralta a játékot a kolozsvári együttes, és gyorsan egyenlíthetett volna, Deac szabadrúgása után Maneáról lemaradtak a védők, ám a fejese elkerülte a kaput, a hajrá kezdetén pedig Bîrligea kihagyta a CFR legnagyobb helyzetét.

A túloldalon az FCSB is veszélyeztetett, háromszor is eldönthette volna a meccset, azonban Ngezana, Coman és Olaru befejezése sem volt eléggé pontos.

A végére kisebb nyomás alatt volt a vendégek kapuja, majd az utolsó percben szöglet után Muhar fejesével menthetett volna pontot a CFR, ám ez nem sikerült. Az FCSB megőrizte minimális előnyét, és tett egy újabb lépést a bajnoki cím felé, immár 13 ponttal előzi meg a kolozsváriakat.