Kolozsvári győzelem izlandi módra

Horváth Bálint Ottó 2021. április 28., 21:04 utolsó módosítás: 2021. április 28., 21:17

Hamar eldöntötte az FC Botoșani elleni hazai mérkőzését a Kolozsvári CFR, az 1. Liga felsőházi rájátszásának 4. fordulójában 2–0-ra győzött, ezzel átvette a vezetést az élen.

Duplázott a CFR izlandi légiósa. Archív Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 Cluj

A szerdai játéknap második playoff-mérkőzésén kötelező volt a három pont begyűjtése a bajnoki címre hajtó kolozsváriaknak, akik javítani akartak az U Craiova elleni kudarcot követően.

A találkozó első részében esélyeshez méltón és tetszetősen játszott a CFR, amely gyakorlatilag

négy perc alatt eldöntötte a párharcot, mégpedig az izlandi Runar Mar Sigurjonsson két góljának köszönhetően, aki előbb jobbal, majd bal lábbal talált be.

A második negyvenöt percben már felejthető játékot nyújtott a címvédő, amely inkább a védekezésre törekedett, igaz azonban, hogy a Botoșani játékosainak teljesítménye jelentősen feljavult, de ez az eredményjelzőn nem mutatkozott meg.

A mérkőzés tömegdulakodással ért véget, amelynek következtében a hazaiaktól Iasmin Latovlevici, a vendégektől Mahmoud Al Mawas piros lapot kapott.

Kétgólos győzelmével Edward Iordănescu gárdája átmenetileg átvette a vezetést a felsőház tabelláján, két ponttal előzi meg az FCSB-t, amely csütörtökön este rangadót játszik Craiován.