KL-selejtező: nem bírta ki a DAC, győzött Dunaszerdahelyen a FCSB

Sebestyén Ervin 2022. augusztus 03., 23:23

Dunaszerdehelyen rendezték a DAC–FCSB összecsapást a labdarúgó Konferencia Liga harmadik selejtezőkörében, ahol a bukaresti együttes végig fölényben volt. Az utolsó bő húsz percet emberelőnyben játszották, végül egygólos sikert arattak.

Egygólos sikert aratott Dunaszerdahelyen a FCSB, előnyből várják a visszavágót. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/FCSB

A szerda esti találkozó során rendkívül magabiztosan kezdett a vendég gárda, az első három perc leforgása alatt két gólhelyzetet is kialakítottak. Az első DAC lehetőségre kicsivel többet, mint negyedórát kellett várni, azonban Szánthó csak a kapufát találta el. A folytatásban továbbra is a bukarestiek próbálkoztak, többször is veszélyeztettek, valamint Darius Olaru találatát érvénytelenítették les címén.

A fordulást követően mindkét csapat támadásba lendült, mindketten megszerezhették volna az előnyt, de egyik oldalon sem rezzent a háló. A 68. percben Kružliak Dominik begyűjtötte a második sárgáját, így emberhátrányban maradt a dunaszerdahelyi alakulat. Egy minutummal később ismét jött a hidegzuhany a hazaiaknak, egy szabadrúgást követően Joonas Tamm továbbította a labdát a kapuba, ezzel előnyt szerezve a vendégeknek, 0–1.

A hajrában még így is küzdött a DAC, Krstovic lövésével közel jártak az egyenlítéshez, de Târnovanu a helyén volt. Maradt az 1–0-s FCSB siker, a visszavágót augusztus 11-én, csütörtökön rendezik Bukarestben.