Kizárólag vendéggyőzelmek a Csík körzeti bajnokságban

Dobos László , Zátyi Tibor 2022. május 11., 12:42 utolsó módosítás: 2022. május 11., 12:45

Mind az öt mérkőzésen vendéggyőzelem született a labdarúgó 5. Liga csíkszéki csoportjának hétvégi fordulójában. A Csíkszentsimoni FC továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti az A csoportot. Az Udvarhely körzeti bajnokság A csoportjában Zeteváralja újabb győzelmet szerzett, és négy fordulót követően már három ponttal vezet.

Csíkszentkirályon gyermekláncfűtől lett sárga a hazaiak és a vendég szentsimoniak futballcipője Fotó: Veres Nándor

Érdekes eset történt Tusnádfürdőn, ahol a hazai csapat csak hét játékossal lépett pályára. A 13. percben Alexandru Porea góljával a vendégek 1–0-ra vezettek, a 23. percben azonban a házigazdák egyik játékosa lesérült, nem tudta folytatni a játékot, így a játékvezető véget vetett a mérkőzésnek.

Az Udvarhely körzeti bajnokság A csoportjában Bögöz Malomfalvát fogadta. A vendégek hamar, már a 3. percben megszerezték a vezetést, ám nem sokáig voltak előnyben, hiszen a hazaiak büntetőből egyenlítettek, majd rögtön fordítottak. A második félidőben egy szabadrúgás után a kipattanó labdára a malomfalviak játékosa ért oda előbb, és egyenlített. A folytatásban nem alakult ki helyzet, a mezőnyben zajlott a játék, így döntetlennel ért véget a meccs.

Az A csoportban továbbá Zeteváralja újabb győzelmet aratott, Homoródszentpált verte 4–2-re, és előnye már három pont az élen.

Etéd jó állapotú pályán fogadta Felsőboldogfalvát a B csoportban. A felek sportszerű meccset játszottak, az első félidőben gyors gólváltást követően 1–1-nél vonultak szünetre. A második játékrészben a vendégek támadtak többet, igyekeztek a győzelmet megszerezni, ez végül nem jött össze, hiszen az etédiek lőtték be a győztes gólt.

Siménfalva fél óra játékot követően hiába vezetett két góllal a Parajdi SK ellen, a vendégek fordítottak, végül magabiztos győzelmet arattak.

A C csoportban Szentábrahám mindössze tizenegy játékossal utazott el Alsósófalvára, de a rutin elég volt ahhoz, hogy magabiztosan megszerezze a győzelmet.

Csík körzeti bajnokság, A csoport, 5. forduló:

Csíkszentkirályi Borsáros–Csíkszentsimoni FC 1–4 (1–1).
Gólszerzők Gergely Alpár (10.), illetve Tompos Szilárd (43., 53., 63.), Olteán János (89.);

Csíkszentimrei Töviske–Csíkszentdomokosi SE 1–2 (0–1).
Gólszerzők Balog Ferenc (78.), illetve Márton Benedek (8.), Böjte Szilveszter (66.);

Csíkszentmihályi Törekvés–Gyimesbükki SE 0–2 (0–0).
Gólszerzők Condrea Ervin (63.), Zamă-Orbán Róbert (80.).

A 3. fordulóból elhalasztott Csíkszentsimon–Csíkszentdomokos találkozó pótlásáról még nem született döntés.

B csoport, 5. forduló:

Csíkkozmási Komisz–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE 0–1 (0–1).
Gólszerző Balázs István (32.);

Tusnádfürdői SE–Szépvízi MŰ 0–3 (játék nélkül, zöld asztalnál);

a Csíkszentgyörgyi Fiság csapata szabadnapos volt.

Zeteváralja–Homoródszentpál 4–2 (2–0).
Gólszerzők Bíró Zalán (23.), Andrási László (37.), Kovács Béla (48., öngól), Kovács Tifán Norbert (60.), illetve Vass László (71., 88.), kiállítva Sánduly Márk (69., Zeteváralja);

Bögöz–Malomfalva 2–2 (2–1).
Gólszerzők Tófalvi Lajos (12.), Kardalus Béla (16.), illetve Vas Arnold (3.), Magyari Dániel (65.).

A következő forduló (május 14–15.) programja: Malomfalva–Zeteváralja, Szentpál–Oklánd, Gagy–Bögöz.

Etéd–Felsőboldogfalva 2–1 (1–1).
Gólszerzők Gothárd László (20.), Fazakas László (69.), illetve Răzvan Hilohe (29.);

Kobátfalva–Korondi Ifjúság 0–2 (0–0).
Gólszerzők Ambrus Zoltán (63.), Máthé Márton (66.);

Siménfalva–Parajdi SK 2–4 (2–1).
Gólszerzők Demeter József (29.), Keresztes Zsolt (32.), illetve Ungvári Bence (36., 85.), Fülöp Levente (46., 75.).