Szenzációsan kezdődött a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában rendezett péntek esti mérkőzés a vendégek számára, a középpályán labdát veszítettek a hazaiak, Ștefănescu egyből kiugratta Safrankót, a szlovák támadó pedig higgadtan lőtt a hálóba.
Hamar egyenlíthetett volna a Farul, de Munteanu és Grigorjan is kihagyták a helyzeteiket. Jóval pontosabbak voltak a befejezésnél a sepsiszentgyörgyiek, és a 23. percben egy védelmi hibát követően ismét Safranko talált be, aki ezzel duplázott.
Ezután abszolút tehetetlenek voltak támadásban a tengerpartiak, és tíz perccel később
tökéletesen végig vitt akció után Safranko közeli góljával elérte a mesterhármast, ami először sikerült neki eddigi pályafutása során.
A szünet előtt rövid ideig félbeszakadt a mérkőzés, mivel a konstancai ultrák a hangosbemondó figyelmeztetése ellenére magyarellenes rigmusokat skandáltak, és csak a Farul játékosainak kérésére hagyták abba ezeket.
A második játékrész elején próbált hamar visszajönni a meccsbe a házigazda, amely hiába uralta a játékot, a Sepsi védelme stabil lábakon állt. Megvoltak ugyan a lehetőségeik, de ezeket nem tudták értékesíteni, Munteanu a kapufát találta el, Sîrbu lövésénél Niczuly mentett.
A túloldalon a Sepsi sem volt tétlen, szinte azonnal Ștefănescut a felső kapufa akadályozta meg a gólszerzésben, majd ugyanő és Varga Kevin is közel volt a gólhoz.
Aztán a 69. percben végleg eldöntötték a három pont sorsát a sepsiszentgyörgyiek,
miután a hazaiak ismét hatalmasat bakiztak védelemben Ștefănescu passzolt Matei elé, akinek formalitás volt a kapuba juttatni a labdát.
Ezután a szépítésért támadott a Farul, Munteanu ziccerénél Niczuly nagyot védett, majd az utolsó percben ez mégis összejött, szabadrúgás után a Sepsi kapusa nem tudta megfogni a labdát, erre lecsapott Mihai Popescu és megszerezte a becsületgólt.
A végén két újoncot is avatott Bernd Storck, a Sepsi OSK vezetőedzője, a fiatal Batzula Hunor és Kocsis Norbert bemutatkoztak az élvonalban a háromszékiek színeiben.
Győzelmének köszönhetően a Sepsi OSK elhagyta a felsőház utolsó helyét, jelenleg két ponttal előzi meg a Bukaresti Rapidot, amellyel jövő pénteken hazai pályán találkozik.
| 2024. 05. 03. 20:00 | Konstancai Farul Farul | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 1-4 |
| 2024. 05. 05. 21:30 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | Bukaresti Rapid Rapid | 3-2 |
| 2024. 05. 06. 21:00 | Universitatea Craiova U Craiova | FCSB FCSB | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCSB FCSB | 8 | 5 | 2 | 1 | 12-8 | 49 |
2 | Universitatea Craiova U Craiova | 8 | 5 | 0 | 3 | 12-9 | 40 |
3 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 8 | 4 | 1 | 3 | 13-13 | 40 |
4 | Konstancai Farul Farul | 8 | 4 | 1 | 3 | 15-12 | 35 |
5 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 8 | 2 | 3 | 3 | 12-12 | 31 |
6 | Bukaresti Rapid Rapid | 8 | 0 | 1 | 7 | 9-19 | 29 |
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!