Kiütötte a sereghajtót, 16 éves kapus védte az FK Csíkszereda kapuját

Dobos László 2022. április 16., 13:53 utolsó módosítás: 2022. április 16., 15:22

Magabiztos győzelmet aratott az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. liga alsóházi rájátszásának 4. fordulójában. A székelyföldi együttes nagyszombaton délben, hazai pályán könnyedén verte a sereghajtó Dacia Unirea Brăila együttesét.

Nem jelentett problémát a három pont megszerzése Fotó: Pinti Attila

Négy idegenlégióssal lépett pályára az utolsó helyen álló, már biztos kieső regáti együttes, amely szinte egész mérkőzés alatt védekezett, a vendégek egyetlen szögletet értek el, és 90 perc alatt csak kétszer lőttek az FK kapuja felé, ebből az egyetlen kapu területére tartó labdát magabiztosan védte Simon Máté, a csíkiak most bemutatkozó, alig 16 éves (2006-os születésű) kapusa.

Simon Máté Fotó: Pinti Attila

Végig uralta a mérkőzést a székelyföldi együttes, az első gólig azonban 23 percet kellett várni, amikor Csiszer Balázs remek jobb oldali beadását Jelena Richárd védhetetlenül a hálóba fejelte (1–0). A 35. percben újra Jelena került ziccerbe, de Duță, a vendégek kapusa szabálytalanul szerelte, így büntetőhöz jutott az FK, a 11-est pedig Szufián Dzsebari magabiztosan értékesítette (2–0).

A 43. percben növelte előnyét a házigazda, egy gyönyörű Peter Gál-Andrezly – Dzsebari összjáték után ez utóbbi közelről betalált (3–0).

Szünet után számos gólhelyzetet alakított az FK, de ezek közül csak kettőt sikerült góllal befejezni. A 75. percben Petre Ivanovici bal oldali remek beadásánál Jelena újabb gólt fejelt (4–0), majd a 84. percben egy gyors Csiszer–Bara Levente összjáték végén ez utóbbi védhetetlenül a hosszú alsó sarokba bombázta a labdát (5–0).

Az FK Csíkszereda a következő fordulóban pénteken, április 22-én a Bukaresti Metaloglobus vendége lesz.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, alsóház, A csoport, 4. forduló:

FK Csíkszereda–Dacia Unirea Brăila 5–0 (3–0).
Gólszerzők: Jelena Richárd (23. és 75.), Szufián Dzsebari (36. és 43., az első büntetőből), Bara Levente (84.).
Játékvezetők: Vasile Buzea (Buftea), Constantin Mihai Cantemir (Fogaras) és Roxana Ivanov (Bukarest).
FK Csíkszereda: Simon Máté – Csiszer Balázs, Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Salvatore Marrone (Vita Dániel, 77.), Szondi Botond, Kovács Lóránt (Bara Levente, 77.), Peter Gál-Andrezly (Tajti Balázs, 62.), Szufian Dzsebari, Jelena Richárd (Hernando Orte Rodrigo, 77.), Marvin Schieb (Petre Ivanovici, 62.). Vezetőedző: Dican Ferenc. Másodedző: Bajkó Barna.
Dacia Unirea Brăila: Vasilică Duță (Andrei Moisoiu, 91.) – Cristian Leu (Andrei Lascu, 85.), Femdoung Ziepop, Marius Moroianu, Răzvan Mocanu, Ștefăniță Sava (Alexandru Duțu, 46.), Yaya Zoua, Charles Acolatse, Andrei Bădilaș (Aurelian Petrache, 46.), Valentin Vartolomei (Mario Palade, 67.), Njopgang Passi. Vezetőedző: Laurențiu Ivan.