Harmadik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta az éllovas Gyergyószentmiklósi VSK a bajnokság felsőházában. A gyergyói gárda kedden este hazai pályán a szünetben három góllal vezetett, és ezt a második félidőben további öttel toldotta meg. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Szőcs László volt, aki négy találatot szerzett.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyószentmiklósi VSK Gyergyói VSK | 3 | 3 | 0 | 0 | 11-0 | 32 |
2 | Csíkszentsimon Csíkszentsimon | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-3 | 25 |
3 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 3 | 0 | 0 | 3 | 2-13 | 20 |
4 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 3 | 1 | 0 | 2 | 2-3 | 18 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 3 | 3 | 0 | 0 | 10-3 | 38 |
2 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 3 | 2 | 0 | 1 | 9-5 | 34 |
3 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 3 | 2 | 0 | 1 | 14-7 | 26 |
4 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-10 | 17 |
5 | Csicsói Ezüstfenyő Csicsó | 3 | 0 | 0 | 3 | 6-14 | 9 |
6 | Homoródalmási Homoród Homoródalmás | 3 | 1 | 0 | 2 | 8-13 | 8 |
A következő forduló (május 17-19.) programja: pénteken 19 órától Golimpiákosz–Gyergyói VSK; szombaton 17 órától Balánbánya–Almás; vasárnap 13 órától Szentsimon–Agyagfalva, 17 órától pedig Zetelaka–Csicsó. A Keresztúr–Roseal találkozót június 1-jére halasztották.
Az alapszakaszt követően az első négy együttes a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. A felsőházban (1-4. helyek) a csapatok pontszámát megfelezték, és még egy oda–visszavágós kört játszanak. Az alsóházban (5-10. helyek) nem volt pontfelezés, ők tovább viszik a gyűjtött pontokat, de csak egy-egy meccset játszanak egymás ellen.
A felsőházban a Gyergyói VSK 23 ponttal kezdte a rájátszást, az Agyagfalva 20, a Szentsimon 19, a Golimpiákosz pedig 15 ponttal.
Az alsóházban a Roseal 29, a Balánbánya 28, a Székelykeresztúr 20, a Zetelaka 14, a Csicsó 9, a Homoródalmás pedig 5 ponttal kezdte a rájátszást.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!