Harmadik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta az éllovas Gyergyószentmiklósi VSK a bajnokság felsőházában. A gyergyói gárda kedden este hazai pályán a szünetben három góllal vezetett, és ezt a második félidőben további öttel toldotta meg. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Szőcs László volt, aki négy találatot szerzett.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyószentmiklósi VSK Gyergyói VSK | 3 | 3 | 0 | 0 | 11-0 | 32 |
2 | Csíkszentsimon Csíkszentsimon | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-3 | 25 |
3 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 3 | 0 | 0 | 3 | 2-13 | 20 |
4 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 3 | 1 | 0 | 2 | 2-3 | 18 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 3 | 3 | 0 | 0 | 10-3 | 38 |
2 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 3 | 2 | 0 | 1 | 9-5 | 34 |
3 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 3 | 2 | 0 | 1 | 14-7 | 26 |
4 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 3 | 1 | 0 | 2 | 5-10 | 17 |
5 | Csicsói Ezüstfenyő Csicsó | 3 | 0 | 0 | 3 | 6-14 | 9 |
6 | Homoródalmási Homoród Homoródalmás | 3 | 1 | 0 | 2 | 8-13 | 8 |
A következő forduló (május 17-19.) programja: pénteken 19 órától Golimpiákosz–Gyergyói VSK; szombaton 17 órától Balánbánya–Almás; vasárnap 13 órától Szentsimon–Agyagfalva, 17 órától pedig Zetelaka–Csicsó. A Keresztúr–Roseal találkozót június 1-jére halasztották.
Az alapszakaszt követően az első négy együttes a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. A felsőházban (1-4. helyek) a csapatok pontszámát megfelezték, és még egy oda–visszavágós kört játszanak. Az alsóházban (5-10. helyek) nem volt pontfelezés, ők tovább viszik a gyűjtött pontokat, de csak egy-egy meccset játszanak egymás ellen.
A felsőházban a Gyergyói VSK 23 ponttal kezdte a rájátszást, az Agyagfalva 20, a Szentsimon 19, a Golimpiákosz pedig 15 ponttal.
Az alsóházban a Roseal 29, a Balánbánya 28, a Székelykeresztúr 20, a Zetelaka 14, a Csicsó 9, a Homoródalmás pedig 5 ponttal kezdte a rájátszást.
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
A kormánykoalíció vezetői hétfőn úgy döntöttek, hogy módosításokat hajtanak végre a helyi adók és illetékek rendszerében. Az adók csökkenhetnek a fogyatékkal élő személyek, valamint a régi lakóingatlanok tulajdonosai esetében.
A koalíció vezetői hétfői tanácskozásukon véglegesítették a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló törvénytervezeteket, amelyeket a véleményezési eljárás lezárása után sürgősségi rendelettel fogad el a Bolojan-kabinet.
Új kód kéne az egészségügyi kártyára. Papírt kapunk helyette. Kultúrantropológiai kiselőadások a váróteremben. Papírokat adunk papírért. Papír papír hátán. Aztán csak meggyógyul egyszer ez az istenverte hazai egészségügy is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!