Kiütéssel verte az agyagfalviakat a Gyergyói VSK

Dobos László 2024. május 14., 21:39 utolsó módosítás: 2024. május 14., 21:40

Kedden este zárult a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportja rájátszásának harmadik fordulója. A listavezető Gyergyói VSK hazai pályán nyolc góllal verte a harmadik helyen álló agyagfalviakat.

Fölényes győzelemmel kerültek közelebb a címvédéshez a gyergyóiak. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Harmadik mérkőzésén harmadik győzelmét aratta az éllovas Gyergyószentmiklósi VSK a bajnokság felsőházában. A gyergyói gárda kedden este hazai pályán a szünetben három góllal vezetett, és ezt a második félidőben további öttel toldotta meg. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Szőcs László volt, aki négy találatot szerzett.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, felsőházi rájátszás, 3. forduló:

Gyergyószentmiklósi VSK–Agyagfalvi Lendület 8–0 (3–0).

Gólszerzők: Tankó Levente (14. és 42.), Péter Zsombor (16. és 76.), Szőcs László (46., 55., 70. és 71.). Tudósított: Karda Zoltán.

Korábban: Csíkszentsimoni FC–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 1–0.

Alsóház (5-10. helyek)

Korábban: Székelyudvarhelyi Roseal SK–Zetelaki Fenyő 3–1, Balánbányai Bányász–Székelykeresztúri Egyesülés 5–2 és Homoródalmási Homoród–Csicsói Ezüstfenyő 6–5.

8

A következő forduló (május 17-19.) programja: pénteken 19 órától Golimpiákosz–Gyergyói VSK; szombaton 17 órától Balánbánya–Almás; vasárnap 13 órától Szentsimon–Agyagfalva, 17 órától pedig Zetelaka–Csicsó. A Keresztúr–Roseal találkozót június 1-jére halasztották.

Hány ponttal kezdték a rájátszást?

Az alapszakaszt követően az első négy együttes a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. A felsőházban (1-4. helyek) a csapatok pontszámát megfelezték, és még egy oda–visszavágós kört játszanak. Az alsóházban (5-10. helyek) nem volt pontfelezés, ők tovább viszik a gyűjtött pontokat, de csak egy-egy meccset játszanak egymás ellen.

A felsőházban a Gyergyói VSK 23 ponttal kezdte a rájátszást, az Agyagfalva 20, a Szentsimon 19, a Golimpiákosz pedig 15 ponttal.

Az alsóházban a Roseal 29, a Balánbánya 28, a Székelykeresztúr 20, a Zetelaka 14, a Csicsó 9, a Homoródalmás pedig 5 ponttal kezdte a rájátszást.