A bajnokság 7-es csoportjának 11. fordulójában a Gyulafehérvári CSU otthonában játszottak szombaton délután a régeniek. A felsőházi helyen álló ellenfelük esélyt sem hagyott nekik, az első félidőben már háromszor betalált és további helyzeteket, valamint egy tizenegyest is kihagyott.
A szünet után tovább növelte előnyét a házigazda, majd a hajrában összejött a szépítés a vendégeknek, az 5–1-es végeredményt a hosszabbításban állította be a gyulafehérvári csapat.
A Szászrégeni Avântul nagyon mély gödörbe került, egymás utáni nyolcadik vereségével immár sereghajtó a pontvadászatban.
| 2024. 10. 25. 15:00 | Dési Unirea Dési Unirea | Besztercei Gloria Besztercei Gloria | 1-2 |
| 2024. 10. 25. 15:00 | Feketehalmi ACSM Feketehalom | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvári Unirea | 0-3 |
| 2024. 10. 25. 15:00 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsiri Metalurgistul | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 1-0 |
| 2024. 10. 26. 15:00 | Balázsfalvi CIL Balázsfalvi CIL | Medgyesi SK Medgyesi SK | 0-3 |
| 2024. 10. 26. 15:00 | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 5-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvári Unirea | 9 | 7 | 2 | 0 | 22-2 | 23 |
2 | Besztercei Gloria Besztercei Gloria | 9 | 6 | 2 | 1 | 28-9 | 20 |
3 | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 9 | 6 | 2 | 1 | 20-9 | 20 |
4 | Medgyesi SK Medgyesi SK | 9 | 5 | 4 | 0 | 22-7 | 19 |
5 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 9 | 3 | 1 | 5 | 13-13 | 10 |
6 | Dési Unirea Dési Unirea | 9 | 3 | 1 | 5 | 15-16 | 10 |
7 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsiri Metalurgistul | 9 | 3 | 1 | 5 | 10-19 | 10 |
8 | Balázsfalvi CIL Balázsfalvi CIL | 9 | 3 | 1 | 5 | 7-17 | 10 |
9 | Feketehalmi ACSM Feketehalom | 9 | 1 | 0 | 8 | 3-25 | 3 |
10 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 9 | 1 | 0 | 8 | 6-29 | 3 |
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!