Kiütéssel ért véget a vajdahunyadiak európai kupaszereplése

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 14., 19:00 utolsó módosítás: 2024. augusztus 14., 19:22

Nagyarányú vereséggel zárta le európai kupaszereplését a Vajdahunyadi Corvinul, amely 6–1-es vereséget szenvedett a kazah Asztanától a labdarúgó Konferencia Liga 3. selejtezőkörének visszavágóján.

Hatszor vették be a Corvinul kapuját. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/fccorvinul1921

A román másodosztályban szereplő klub az egy héttel ezelőtti hazai első mérkőzésen 2–1-re kapott ki, így még reménykedhetett a továbbjutásban a szerda délutáni idegenbeli összecsapáson.

A visszavágó viszont nagyon rosszul indult a Corvinul számára, hiszen egy nagy egyéni hibából a kazahok már az első negyedórában betaláltak. A szünetig több találat már nem esett, az 57. percben aztán az Asztana egy újabb védelmi hiba után megduplázta az előnyét, és lényegében bebiztosította a továbbjutást. Ezzel azonban nem elégedtek meg, szűk percen belül ugyanis még háromszor találtak be, így a hajrára már 5–0-ra vezettek. A Corvinulnak összejött a szépítés Velisar távoli lövésével, az utolsó gólt azonban a házigazdák lőtték, akik végül kiütéssel nyertek.

A Román Kupa-győztes vajdahunyadiak összesítésben 8–2-re maradtak alul, így a Konferencia Liga harmadik selejtezőkörében véget ért a menetelésük a nemzetközi porondon.