Több mint két és fél hónap elteltével újra nézők előtt játszottak mérkőzést a magyar élvonalban. A bajnokság két utolsó helyezettjének kaposvári találkozója teljesen egyoldalú volt, és nagyon korán eldőlt.
Nem kellett sokat várni a vezető találatra, a vendégek már a 6. percben gólt szereztek, a gólkirályi címre pályázó Radó András köszönt be elsőként. A ZTE lényegében félóra alatt megnyerte a meccset, hiszen még további négyszer vette be a házigazdák kapuját. A második játékrész is zalaegerszegi góllal kezdődött, a végéig azonban már nem voltak eredményesek, a hazaiaknak pedig még a szépítő találat sem jött össze.
Ezzel a kiütéses győzelemmel a Zalaegerszeg négy helyet is előrelépett a tabellán, jelenleg a 7., és három ponttal elhúzott a kiesést jelentő helyektől. A Kaposvárnak bár matematikai esélye még mindig van, biztosra vehető, hogy búcsúzik az élvonaltól.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!