A három nappal ezelőtti, Izland elleni pótselejtezős mérkőzéshez képest hét helyen változtatott a román csapat kezdő tizenegyén Mirel Rădoi szövetségi kapitány, de a norvégok ellen lehetőséget kapott játékosok sem tudtak felnőni a feladathoz.
A trikolórok ismét a találkozó elején hátrányba kerültek, a Borussia Dortmund gólerős légiósa, Erling Haaland talált be Martin Odegaard nagyszerű hosszú indítása végén. A házigazdák több alkalommal növelhették volna előnyüket, ehhez megvoltak a nagy helyzeteik, amelyek előbb kimaradtak, de a szünet előtt Alexander Sorloth góllal fejezett be egy remek támadást.
A románok ritkán jutottak el az ellenfél kapujának előteréig, a tizenhatos környékén rendre elakadtak a támadásaik.
Fordulás után szintén a norvégok veszélyeztettek, de ismét kimaradtak a lehetőségeik. A román válogatott megpróbált szépíteni, Gabriel Iancu jegyzett egy kapuralövést, ez azonban nem okozott gondot a hazai kapusnak. Kevéssel ezután
a skandináv együttes ismét az Odegaard-Haaland összjáték után volt eredményes, utóbbi pedig húsz perccel a lefújás előtt megszerezte a mesterhármast.
A vendégeknek nem jött össze a becsületgól sem, bár a végén erre megvolt az esélyük Claudiu Keșerü szabadrúgásánál, amely kevéssel ment mellé.
A mérkőzés előtt a csoportot négy ponttal vezető Románia visszaesett a második helyre Norvégia mögé. Mirel Rădoi csapatára szerdán 21.45-től újabb kemény összecsapás vár, Bukarestben Ausztriát fogadja.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!