Kiütéses győzelmével tovább őrzi veretlenségét az FK Csíkszereda U17-es női együttese

Dobos László 2023. december 08., 16:31 utolsó módosítás: 2023. december 08., 16:33

Idegenbeli győzelemmel zárta az évet az FK Csíkszereda együttese a női labdarúgó U17-es korosztályú bajnokságban. Berkeczi Emőke tanítványai Szatmárnémetiben is győztek, és százszázalékos teljesítménnyel állnak csoportjuk élén.

Semmi kétség nem fért a csíkiak győzelméhez Fotó: Tímár Zsombor/ FK Csíkszereda

A csíkszeredai klub honlapjának beszámolója szerint pénteken délben ködös, barátságtalan időben zajlott a mérkőzés – a szatmári Dinamo sportközpont műfüves pályáján. A találkozó érdekessége, hogy a 9. osztályos Fülöp Boglárka, az FK Csíkszereda felnőtt csapatának csatára a korábbi, Nagykárolyi Daliana elleni idegenbeli összecsapáshoz hasonlóan ismét kapusfelszerelést öltött, és egy gólt sem kapott.

Ködös időben zajlott a mérkőzés Fotó: Tímár Zsombor/ FK Csíkszereda

Női labdarúgás, U17-es korosztályú bajnokság, alapszakasz, 2. csoport, 10. forduló:

Szatmárnémeti Olimpia–FK Csíkszereda 0–9 (0–4).

Gólszerzők: Annabelle Nombot (6. és 34. perc), Eros Teodóra (9. és 30.), Trinfuj Boglárka (42.), Denisa Pintea-Scurtu (48. és 56.), Kádár Noémi (52., büntetőből), Lőrincz Kitti (68.).
FK Csíkszereda: Fülöp Boglárka – Bodor Anita, Hunyadi Brigitta, Denisa Pintea-Scurtu, Nagy Boglárka, Eros Teodóra (Trinfuj Boglárka, a szünetben), Annabelle Nombot (Kádár Noémi, a szünetben), Lőrincz Kitti, Részeg Beáta, Tulit Kriszta, Bianca Banea (Szabó Henriett, 46.). Vezetőedző: Berkeczi Emőke.

Az FK Csíkszereda U15-ös lánycsapata Szatmárnémetiben. Ők voltak a kezdők Fotó: Tímár Zsombor/ FK Csíkszereda

A csoport másik mérkőzését, a Kolozsvári U Olimpia–Nagykárolyi Daliana SK találkozót vasárnap 14 órától rendezik. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina csapata szabadnapos volt.

A női U17-es bajnokság 2. csoportjának állása:
1. FK Csíkszereda 8 8 0 0 87–3 24
2. Kolozsvári U Olimpia 7 5 0 2 74–4 15
3. Nagykárolyi Daliana 7 3 0 4 37–45 9
4. Székelyudvarhelyi VF 8 2 1 5 19–61 7
5. Szatmári Olimpia 8 0 1 7 4–108 1

Az U17-es korosztály számára kiírt női labdarúgó-bajnokságban 20 csapat vesz részt – négy csoportba sorolva. A mérkőzések 2x40 percesek. Minden csoportból az első két-két együttes jut tovább. A pontvadászat tavasszal folytatódik.