Bizakodva várhatta a szerda délutáni összecsapást a Steaua, a bajnokságban hat mérkőzés óta nem szenvedtek vereséget, legutóbb még az FK Csíkszereda győzte le őket. A meccsen magabiztosan kezdtek a hazaiak, a 18. percben a vezetést is megszerezték egy kapushibát követően, Chunchukov passzolt az üres kapuba (1–0). A folytatásban maradt nyomás alatt a vendégek kapuja, a 32. minutumban ez újabb góllá érett (2–0), ezzel vonulhattak szünetre.
A második játékrész legelején a konstancai gárdából Arnold kapott piros lapot, miután utolsó emberként szabálytalankodott.
Kegyetlenül kihasználták a hazaiak az emberelőnyt, további három alkalommal vették be az Unirea kapuját, 5–0-ra tudtak győzni.
Ezzel a győzelemmel és pótolt fordulóval sikerült visszavenniük a vezetést a tabellán, két pont az előnyük a Dési Unirea és a Galaci Oțelullal szemben.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Sokkoló eset történt az Egyesült Államokban: Pennsylvania államban egy 11 éves fiú lelőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!