Kiütéses győzelmet aratott a Steaua, vezeti a pontvadászatot

Sebestyén Ervin 2022. október 12., 20:30

Saját közönsége előtt lépett pályára a Bukaresti Steaua, amely a Konstancai Unirea együttesét fogadta és ezáltal pótolták a labdarúgó 2. Liga hetedik fordulójából elmaradt találkozójukat. Egy pillanatig sem volt kérdés a három pont sorsa, öt gólt vágtak a fővárosiak.

Magabiztos győzelmet aratott a Steaua a saját közönsége előtt. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Steaua București

Bizakodva várhatta a szerda délutáni összecsapást a Steaua, a bajnokságban hat mérkőzés óta nem szenvedtek vereséget, legutóbb még az FK Csíkszereda győzte le őket. A meccsen magabiztosan kezdtek a hazaiak, a 18. percben a vezetést is megszerezték egy kapushibát követően, Chunchukov passzolt az üres kapuba (1–0). A folytatásban maradt nyomás alatt a vendégek kapuja, a 32. minutumban ez újabb góllá érett (2–0), ezzel vonulhattak szünetre.

A második játékrész legelején a konstancai gárdából Arnold kapott piros lapot, miután utolsó emberként szabálytalankodott.

Kegyetlenül kihasználták a hazaiak az emberelőnyt, további három alkalommal vették be az Unirea kapuját, 5–0-ra tudtak győzni.

Ezzel a győzelemmel és pótolt fordulóval sikerült visszavenniük a vezetést a tabellán, két pont az előnyük a Dési Unirea és a Galaci Oțelullal szemben.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 7. forduló pótolt mérkőzés:
Bukaresti Steaua–Konstancai Unirea 5–0 (2–0)
Gólszerzők: Chunchukov (18.), Popa (32.), Chipirliu (49., 52.), illetve (Bodișteanu 90+2.).
Kiállítva: Arnold (47.).