Kiúszott a partra Leo Grozavu csapata

Orbán Zsolt 2020. augusztus 01., 20:54 utolsó módosítás: 2020. augusztus 01., 21:01

A bennmaradás szempontjából létfontosságú sikert ért el a Sepsi OSK az FC Viitorul otthonában. A háromszékiek félóra alatt intézték el Gheorghe Hagi legénységét, így jó eséllyel megmenekülhetnek.

Nagyon fontos győzelmet harcolt ki a székely csapat. Archív Fotó: Pinti Attila

A Sepsi mondhatni az életéért játszott Ovidiuban a szombati bajnokin, miközben a házigazda dobrudzsaiak az alsóházi rájátszás győzteseként várták a találkozót. A Viitorul szerdán Nagyszebenben szenvedett kétgólos vereséget.

A székelyföldi csapatnak ezúttal nem kellett pályára lépnie hét közben, a pár napos extrapihenő pedig jól jött a fiúknak. A zöld szerelésben játszó vendégek már az első percekben beköltöztek az ellenfél térfelére és szögleteket harcoltak ki.

A 8. percben már vezetett is az OSK: Mladen teljesen elhibázott hazaadására Safranko csapott le, és a szlovák csatár kihagyhatatlan helyzetbe hozta Carnatot, aki a hatos vonaláról talált be.

Negyedóra elteltével Safranko újabb gólpasszt osztott ki, Ștefănescu volt a befejező, a fiatal szélső támadótársához hasonlóan ballal bombázta a hálóba a labdát. Hagi már az első ivószünetben cserélt, de ezzel nem tudott belenyúlni a meccsbe.

Egy eladott labdából megint a Sepsi OSK szerzett gólt: Safranko passza után Fülöp István készített elő remekül Carnatnak, ő pedig belőtte második ziccerét is (0–3).

A Sepsi kegyetlenül kihasználta a konstancai csapatra nem jellemző védelmi hibákat, így nagy előnnyel vonulhatott a szünetre.

A hazaiak mindössze egy veszélyesebb akciót tudtak összehozni az első félidőben, de George Ganea próbálkozása elkerülte Niczuly Roland kapuját.

Hagi egyáltalán nem lehetett elégedett csapata teljesítményével Fotó: Pinti Attila

Ahogy az várható volt, a játék képe megváltozott a második félidőre. A kék-feketék vélhetően komoly fejmosást kaptak az öltözőben a román futball legendájától. Ezzel együtt a sepsiszentgyörgyi csapat győzelme nem forgott veszélyben. A sok csere által is töredezett játék tökéletesen megfelelt a Sepsinek, amely helyenként kemény játékkal tartotta előnyét.

A második félidő elején előbb Deacounak, majd a túloldalon Bodișteanunak volt egy jó lehetősége, ám mindkettő kimaradt. A zöldeknek a második játékrészben is több kapura lövésük volt, az eredmény viszont változatlan maradt.

Leo Grozavu együttese matematikailag még mindig nem menekült meg a kieséstől, de tengerparti győzelmével jelentősen megnövelte bennmaradási esélyeit.

Az osztályozóhelyen álló Poli Iașit öt, míg az öt meccsel kevesebbet játszó Dinamót tíz egységgel előzik meg Fülöp Istvánék.