Mindkét gárda fantasztikus idényt futott az előző kiírásban, az ideinek pedig kiváló alaphangot adhat az Európa-liga második selejtezőkörébe való továbbjutás. A hazai együttesnél a kezdőben csak magyarok szerepeltek, a vajdahunyadiaknál is csupán egy légiós volt, a középpálya tengelyében elhelyezkedő brazil Roger személyében.
Kiválóan kezdte a meccset a paksi csapat, a harmadik percben egy szabadrúgást követően fejjel veszélyeztettek, ami végül nem talált kaput. A túloldalon már zörrent a háló, egy beadás után Sergiu Buș lőtt kapura, Szappanos tehetetlen volt (0–1). A folytatásban záporoztak a Corvinul lehetőségei, viszont betalálni nem sikerült.
A félidő legvégén Lupu kapott kiváló indítást, a kapust megelőzve bepasszolta a kapuba a játékszert (0–2).
A fordulást követően nem változott a játék képe, nem tudott megújulni a Paksi FC, ráadásul a 76. percben a játékvezető Szabó Bálintot kiállította, így már emberhátrányban is volt a magyar gárda. A hajrában Lupu újabb két gólt jegyzett, ezzel szinte biztosan eldöntve a továbbjutó kilétét.
A román másodosztályban szereplő gárda 4–0-ra nyert. A visszavágót jövő csütörtökön Nagyszebenben rendezik, a továbbjutó a horvát HNK Rijeka ellen játszik a következő körben, míg a vesztes a Konferencia-ligában folytatja, ahol a ciprusi AEK Larnacával találkozhat.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!