Kitömte a Clinceni hálóját a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2019. december 10., 17:46 utolsó módosítás: 2019. december 10., 18:00

A szünetben még gól nélküli döntetlenre állt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az Academica Clinceni ellen, a mérkőzés második részében azonban négy találattal végül fölényes győzelmet szerzett.

Archív Fotó: Beliczay László

A 15. perctől folytatódott kedden délután az 1. Liga 20. fordulójának utolsó mérkőzése, amely – mint ismert – hétfőn este a sűrű köd miatt félbeszakadt.

Az első félidőben a Sepsi OSK legveszélyesebb embere Fülöp István volt, aki többször is gólt szerezhetett volna, ehhez a legközelebb a 27. percben állt, amikor beadása a kapufát találta el.

Fordulás után először Carnat tette próbára az Ilfov megyeiek kapusát, aki ekkor még védeni tudott. Nem sokkal később azonban Marius Ștefănescu helyzeténél tehetetlen volt,

a fiatal játékos belőtte első találatát a Sepsi OSK színeiben.

Kevesebb mint tíz perc után Fülöp István szabadrúgását a vendégek egyik sorfalban álló játékosa a kapuba fejelte, ezzel a hazaiak gyakorlatilag eldöntötték a találkozót.

A gólgyártással viszont nem álltak le, ellentámadás végén Ștefănescu másodszor is betalált.

Sőt, kicsivel később szabadrúgás után Vașvari megszerezte a sepsiszentgyörgyiek negyedik gólját, és beállította a végeredményt.

A Sepsi OSK fölényes győzelmét egyedül az utolsó negyedórára ismét megjelent köd veszélyeztette, ezúttal azonban a pálya szintjén elfogadhatók voltak a látási viszonyok.

A sepsiszentgyörgyi együttes egymás után második hazai mérkőzését nyerte meg, ezzel feljött a ranglista 9. helyére. A Sepsi OSK legközelebb pénteken 20.30-tól játszik a Bukaresti Dinamo otthonában.