A 70 éves Bölönit 2022 nyarán nevezték ki a Metz vezetőedzőjének, azóta 51 találkozón vezette az együttest, ezalatt 24 győzelem, 15 döntetlen és 12 vereség a mérlege.
A tavalyi idényben a második helyen végeztek a Ligue 2-ben, így a 2023–2024-es évadot már a francia élvonalban kezdték. Számukra a bajnokság egy 5–1-es vereséggel indult, ezt négy meccses veretlenségi sorozat követett. Az utóbbi időben egyáltalán nem jönnek az eredmények, a legutóbbi öt játéknapon négyszer is kikaptak és csupán egy döntetlent tudtak kiharcolni. Ezeken az összecsapásokon négyszer még gólt sem tudtak szerezni.
Ennek ellenére a klub vezetősége kijelentette, hogy nem gondolkodnak Bölöni László leváltásán, neki köszönhető, hogy az élvonalban szerepelnek és hisznek abban, hogy kivezeti a csapatot a gödörből.
Legutóbb, a Le Havre ellen játszottak hazai pályán, ahol gól nélküli döntetlennel zártak a felek.
„Úgy gondolom kellő odaadással és odafigyeléssel fociztunk, megfelelően felkészültünk a meccsre. Sok lehetőségünk volt betalálni, de továbbra is azt látom, hogy nincs szerencsénk.
– nyilatkozta Bölöni László a mérkőzés után.
A szakember azt is hozzátette, hogy tisztában van vele, hogy a vezetőség türelme véges, azonban magabiztos és tudja, hogy elérik a szezon végén a kitűzött célt – a bennmaradást –, ezért nem aggódik az állása miatt.
Tíz fordulót követően a Metz a 16. helyen áll a pontvadászatban, mindössze kilenc pontot sikerült összegyűjteniük. Legközelebb a Lyon otthonában lépnek pályára.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!