Csütörtök este a második számú európai kupakiírás csoportkörének negyedik fordulójában a magyar bajnok semleges helyszínen, Hamburgban lépett pályára az Dinamo Kijev ellen.
A találkozó kulcsmomentuma a 17. percben volt, ekkor az ukránok játékosa, Dubincsak letalpalta ellenfelét, amiért piros lapot kapott.
A nagy mezőnyfölényben játszó zöld-fehérek ezt még az első felvonásban nem tudták kihasználni, bár sok helyzetet kidolgoztak, egyet sem értékesítettek.
A pihenő után egymás után két gyors találatot is szerzett a Ferencváros, a görcsösségnek semmi nyoma sem volt. Még jött újabb két gól, valósággal kiütötte a Kijevet a Fradi.
A magyar együttes mérlege két győzelem, két vereség, a továbbjutást érő tizennegyedik helyen találhatóak a rangsorban.
Labdarúgó Európa Liga, alapszakasz, 4. forduló:
Dinamo Kijev–Ferencváros 0–4 (0–0).
Gólszerzők: Varga B. (54., 67.), Zachariassen (56.), Saldanha (76.).
Kiállítva: Dubincsak (17., Dinamo).
FTC: Dibusz – Makreckis (Kaján, 64.), I. Cissé, Gartenmann, Ramírez – Abu Fani, Rommens (Maiga, 64.) – Kady, Zachariassen, A. Traoré (Gruber, 67.) – Varga B. (Saldanha, 76.). Vezetőedző: Pascal Jansen.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!