Csütörtök este a második számú európai kupakiírás csoportkörének negyedik fordulójában a magyar bajnok semleges helyszínen, Hamburgban lépett pályára az Dinamo Kijev ellen.
A találkozó kulcsmomentuma a 17. percben volt, ekkor az ukránok játékosa, Dubincsak letalpalta ellenfelét, amiért piros lapot kapott.
A nagy mezőnyfölényben játszó zöld-fehérek ezt még az első felvonásban nem tudták kihasználni, bár sok helyzetet kidolgoztak, egyet sem értékesítettek.
A pihenő után egymás után két gyors találatot is szerzett a Ferencváros, a görcsösségnek semmi nyoma sem volt. Még jött újabb két gól, valósággal kiütötte a Kijevet a Fradi.
A magyar együttes mérlege két győzelem, két vereség, a továbbjutást érő tizennegyedik helyen találhatóak a rangsorban.
Labdarúgó Európa Liga, alapszakasz, 4. forduló:
Dinamo Kijev–Ferencváros 0–4 (0–0).
Gólszerzők: Varga B. (54., 67.), Zachariassen (56.), Saldanha (76.).
Kiállítva: Dubincsak (17., Dinamo).
FTC: Dibusz – Makreckis (Kaján, 64.), I. Cissé, Gartenmann, Ramírez – Abu Fani, Rommens (Maiga, 64.) – Kady, Zachariassen, A. Traoré (Gruber, 67.) – Varga B. (Saldanha, 76.). Vezetőedző: Pascal Jansen.
Megsérült a fővárosiak elsőszámú hálóőre, így gyors megoldást kellett találniuk. A háromszékiektől januárban elköszönt, most új szerződést kapott a hálóőr.
Bajnokot avatnak hétvégén a romániai jégkorongbajnokságban. A Sepsi Arénában zajló négyes döntőben a Csíkszeredai Sportklub, a Gyergyói Hoki Klub, a Brassói Corona és a Bukaresti Steaua küzd a trófeáért. A Székely Sport a főszereplőket kérdezte.
Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.
Előrelépés történt az aranyosgyéresi légi támaszpont fejlesztésének ügyében: több cég jelentkezett a román védelmi minisztérium által kiírt, csaknem félmilliárd lejes költségvetéssel bíró korszerűsítési licitre.
Rossz év volt 2024 az elektromos autók számára, de a hibridek nagyon jól zártak, és a közeljövő is szépen csenghet főleg a teljesen hibrid, részben pedig a konnektoros kategóriának.
Crin Antonescu nem szereti a magyarokat. Crin Antonescu szereti a magyarokat. Crin Antonescu mindenkit (nem) szeret. De ki is az a Crin Antonescu? S mi is az a reálpolitikai szeretet?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!