Kipipálva a Dinamo is, közel a Sepsi OSK továbbjutása a kupában

Sebestyén Ervin 2022. november 08., 23:23

A Bukaresti Dinamo otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Román Kupa csoportkörének második fordulójában. A háromszékiek kevesebb, mint egy órányi játék alatt kétgólos előnyt alakítottak ki, végül 3–2-re verték ellenlábasukat.

Hatalmasat játszott a Sepsi OSK, a Dinamo ellen is győzelmet arattak Fotó: Pinti Attila

Remekül indult a kedd esti találkozó a vendégek számára, negyedórát követően Achahbar veszélyeztetett egy távoli lövéssel, ami végül egy méterrel gurult a kapu mellé. Mindössze egy perccel később egy felszabadított labda pattant Francisco Junior elé, aki kapásból hatalmas gólt lőtt, tehetetlen volt a Dinamo kapusa (0–1).

Az első komolyabb hazai lehetőség a 20. percben adódott, Bani próbálkozhatott szabadrúgásból, de Begannak nem kellett védenie. Az első félóra végén Varga Roland szánta el magát lövésre, nagyjából 30 méterről szúrta rá a labdát, Dujmovic bravúrral tolta szögletre a játékszert.

A felek 1–0-s vendégvezetéssel vonulhattak szünetre.

A második játékrészt szintén jobban kezdte Cristiano Bergodi legénysége, egy beadás után Păun előtt adódott lehetőség, de a kapus a helyén volt.

Nem sokkal később, az 57. percben egy szabadrúgásból beívelt labda éppen Păun fejére érkezett, aki ezúttal nem hibázott, megduplázta a háromszékiek előnyét (0–2).

Még nem volt vége, a hajrában egymás után termelték a gólokat. Előbb szépített a házigazda: Iulian Rosu talált be egy kavarodás után. Gyorsan válaszolt rá a Sepsi OSK, Ștefănescu beadásába rendkívül szerencsétlenül ért bele Patriche, az öngólnak köszönhetően ismét kettőre nőtt a szentgyörgyi gárda előnye (1–3).

A hosszabbításban aztán még kozmetikázott az eredményen Dinamo, viszont az egyenlítésre már nem volt ideje.

A második győzelmét aratta a Román Kupa csoportkörében a Sepsi OSK, ezzel jelentős lépést tett a továbbjutás felé.

Labdarúgó Román Kupa, csoportkör, 2. forduló:

Bukaresti Dinamo–Sepsi OSK 2–3 (0–1).

Gólszerzők: Francisco Junior (16.), Păun (57.), Patriche (88. – öngól), illetve Iulian Roșu (82., 90+3.).
Sepsi OSK: Began – Aganovic, Ciobotariu, Tamas, Ispas – Păun, Francisco Junior (Rodriguez 83.)– Bărbuț (Ștefănescu 85.), Achahbar (Matei 77.), Varga (Golofca 78.) – Tudorie. Vezetőedző: Cristiano Bergodi.
Dinamo: Dujmovic – Giafer, Bena, Patriche – Ghezali, Iglesias, Larrucea, Neluț Roșu, Amzăr – Bani – Pop. Vezetőedző: Ovidiu Burcă.

A csoport másik keddi mérkőzésén: Unirea Slobozia–Petrolul 0–0