Kiömlött a gólzsák Gyergyószentmiklóson, döntetlen az udvarhelyi városi derbin

Dobos László 2022. április 18., 12:59 utolsó módosítás: 2022. április 18., 13:02

Bajnoki fordulót rendeztek húsvét szombatján a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. A leggólgazdagabb mérkőzést Gyergyószentmiklóson játszották, ahol a listavezető VSK 14 góllal verte a zetelakiakat.

Az udvarhelyi városi derbin fordulatos összecsapás után 2–2-es döntetlen született Fotó: Erdély Bálint Előd

A házigazda gyergyószentmiklósiak mindkét félidőben hétszer találtak be, és kiütéses győzelmükkel megerősítették első helyüket a tabellán.

A székelyudvarhelyi városi derbin a negyedik helyezett Golimpiákosz és a második Roseal fordulatos összecsapás után 2–2-es döntetlenre végeztek.

A harmadik helyen álló Agyagfalvi Lendület csapatának nem okozott gondot a Gyergyószárhegyi Bástya legyőzése, öt gólt vágtak a vendégeknek.

Hargita megyei labdarúgó 4. Liga, 15. forduló:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelyudvarhelyi Roseal 2–2 (1–1).
Gólszerzők: Jankó Levente (29.) és Balázsi Csaba (90+3.), illetve Csíki Attila (23. és 70.). Tudósított: Somolyák István.

Homoródalmási Homoród–Csicsói Ezüstfenyő 2–1 (2–0).
Gólszerzők: Mag Árpád (16.) és Kolozsi László (28.), illetve Cătălin Doltea (49+.). Tudósított: Karda Zoltán.

Gyergyói VSK–Zetelaki Fenyő 14–0 (7–0).
Gólszerzők: Alin Covrig (10. és 23.), Czimbalmas Zalán (15.), Hodgyai László (22., 52. és 57.), Vékás Barna (38., 40., 41. és 75.), Răzvan Maximiuc (63.), Bajkó Barna (70. és 87.), Berecz Norbert (73.). Tudósított: Hompoth Dezső.

Székelykeresztúri Egyesülés–Homoródszentmártoni Reménység 4–2 (2–1).
Gólszerzők: Fogarasi Szilárd (2. és 33.), Fazakas Norbert (53.) és Bálint Andor (80.), illetve Józsa Rajmond (18.) és Györfi Norbert (82.). Tudósított: Péter József.

Agyagfalvi Lendület–Gyergyószárhegyi Bástya 5–0 (3–0).
Gólszerzők: Hegyi Attila (6., 24. és 34.), Csomor Máté (49.) és Rácz Bence (59.). Tudósított: Tókos László.

A Farkaslaki SE–Balánbányai Bányász mérkőzést elhalasztották. A Homródalmási Homoród–Zetelaki Fenyő találkozót (13. forduló) április 22-én 17.30 órára időzítették.

A következő forduló (április 21–24.) programja: