Kínlódott a CFR, melléjük állt a szerencse

Józsa Csongor 2021. február 04., 22:23

A szünetben vezetett a labdarúgó 1. Liga címvédője a Konstancai Viitorullal szemben. Kiegyenlítettek a pihenőt követően, közel volt, hogy pontokat hullajtson hazai környezetben a kolozsvári együttes.

Ezúttal megúszták, hogy döntetlennel záruljon a meccs Fotó: Pinti Attila

Csütörtök este a Kolozsvári CFR–Konstancai Viitorul párharc zárta a labdarúgó 1. Liga 21. fordulóját. Amíg a hazaiaknak azért volt fontos a győzelem megszerzése, hogy továbbra is ott maradjanak a listavezető FCSB sarkában, addig a vendégeknek kapaszkodót jelentett volna a rájátszásba kerülésért.

Rögtön az első percben megzörgethette volna a hálót az erdélyi csapat, Rondon fejelhetett közelről, mellé ment. A hazaiak irányítottak, az ellenfél jól szűrt a tizenhatosnál, nem igazán tudtak nagy gólhelyzetet összehozni.

A 17. percben a tengerpartiak előtt adódott óriási szituáció, Benzar használta ki Camora hibáját, elhúzott a jobb oldalon, Bălgrădean bravúrja kellett, hogy maradjon a 0–0 az eredményjelzőn.

Fél óra játékot követően a CFR ért el találatot: Camora tekert középre, Itu fejjel a bal alsóba bólintott (1–0).

A második felvonás elején összejött az egyenlítés, igaz, ehhez kellett a kolozsváriak kapusának bakija: egy beívelést lehúzott, a labdát viszont kiejtette a kezéből, a közelében lévő Dobrosavlevici bekotorta (1–1).

Edi Iordănescu tanítványai nehezen találták az utat a jól védekező vendégcsapat kapujához. A Viitorul jól állta a sarat, sőt inkább ők voltak közelebb, hogy megszerezzék a maximális pontokat.

A hosszabbítás hozta meg a CFR győzelmét – a látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna –, Chipciu estéből küldte kapura, a játékszer a kapufáról pattant vissza, Hobannak csak be kellett pöckölnie (2–1).

A kolozsváriak továbbra is veretlenek az új edzőjükkel a kispadon, hátrányuk egy pont a listavezető FCSB-vel szemben. A Viitorul elszenvedte első vereségét ebben a naptári évben.

Labdarúgó 1. Liga, 21. forduló:

Kolozsvári CFR–Konstancai Viitorul 2–1 (1–0).
Dr. Constantin Rădulescu Stadion, vezette. Kovács István (Nagykároly).
Gólszerzők: Cătălin Itu (31.), Ovidiu Hoban (90+3.), illetve Alin Dobrosavlevici (51.).
CFR: Bălgrădean – Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Itu (Carnat, 72.), Hoban, Păun – Pereira (Aurelio, 72.), Rondon (Chipciu, 85.), Costache (Debeljuh, 64.). Edző: Edi Iordănescu.
Viitorul: Căbuz – Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – C. Matei, Artean, Ciobanu (Babunski, 78.) – Grădinaru (Gaztanaga, 55.), G. Ganea (Andronache, 78.), Ely Fernandes (Pitu, 60.). Edző: Mircea Rednic.