Kilőtte a sarkokat a Kolozsvári CFR

Józsa Csongor 2021. január 14., 22:27

Könnyed győzelemmel indította a labdarúgó élvonal visszavágóját a Kolozsvári CFR. Az Academica Clinceni erejéből csak a szépítésre futotta.

Deac lőtte a második találatot Fotó: fcviitorul.ro

Hazai környezetben lépett pályára a labdarúgó 1. Liga 16. játéknapján a Kolozsvári CFR, az Academica Clincenit látta vendégül. Egy győzelem esetén az erdélyi gárda a második helyre kúszott volna fel a rangsorban.

A vendégek előtt volt az első gólszerzési lehetőség, viszont az első felvonást végig a kincses város együttese irányította, építette támadásait. A 14. percben meg is zörgették a hálót, Costache kapott egy labdát a tizenhatos vonalán, előtte, a bal alsóban kötött ki a játékszer (1–0).

Az előny tudatában sokkal nyugodtabban passzolgatott a CFR, akár a második találatot is összehozhatták volna. Igaz, hogy az Academica előtt is két ízben felcsillant az egyenlítés lehetősége.

A második félidő elején gyakorlatilag pontot tett az összecsapásra a CFR, Deac húszról kilőtte a bal felsőt (2–0).

A végjátékra azért maradt egy kis izgalom, a 84. percben közelről betalált a vendégcsapat. Hogy biztos legyen a három pont otthon tartása, Debeljuh a hosszabbításban lezárta a meccset.

Az új edzőjével, Edi Iordănescuval még veretlen a Kolozsvári CFR, ezzel a diadallal megelőzte az U Craiovát, pontszámban beérte az élen álló FCSB-t, utóbbi viszont egy találkozóval kevesebbet játszott.

Labdarúgó 1. Liga, 16. forduló:

Kolozsvári CFR–Academia Clinceni 3–1 (1–0).
Dr. Constantin Rădulescu Stadion, vezette. Andrei Chivulete.
Gólszerzők: Valentin Costache (14.), Ciprian Deac (51.), Gabriel Debeljuh(90+1.), illetve Asen Chandarov (84.).
CFR: Bălgrădean – Susic (Manea, 83.), Ciobotariu, Burcă, Camora – Deac (Itu, 83.), Djokovic, Păun – Pereira (Chipciu (76.), Vojtus (Soares, 65.), V. Costache (Debeljuh, 76.). Edző: E. Iordănescu.
Clinceni: Vâlceanu – Pashov, Jutric, Nichita, Dobrescu – Cascini, Cebotaru (Chandarov, 59.) – Cordea (Andronic, 59.), M. Dumitru, Cr. Tănase (Pârvulescu, 70.) – Morar (Chunchukov, 6.). Edző: I. Poenaru.