Szombaton két találkozót rendeztek a labdarúgó 1. Liga rájátszásának alsóházában. A második fordulóhoz tartozó párharcokon azon két együttes volt érdekelt, akik biztosan búcsúznak az élvonaltól.
Elég sokáig bírta kapott gól nélkül a Medgyesi Gaz Metan az U Craiova 1948 ellen. A szünet előtt az FK Csíkszereda volt támadója, Bauza vette be az erdélyiek kapuját. Végig fölényben játszottak az oltyánok, csak azt tartották szem előtt, hogy meglegyen a kötelező három pont. Ezt a végjátékban szerzett találattal be is biztosították.
Az Academica Clineni vezetősége ezen a héten tudta meg, hogy nem kapta meg a licencet a soron következő idényre, hogy az 1. Ligában szerepelhessen – így a Gaz Metan mellett ők lesznek a másik kiesők. Szombat délután a Bukaresti Rapidot látták vendégül.
A fővárosiak gyenge focit mutattak, valósággal kínlódtak, akár hátrányba is kerülhettek volna. Aztán egyetlen gólt mégiscsak bekotort az Adrian Mutu által irányított gárda, így megszerezte második diadalát a rájátszásban.
| 2022. 03. 18. 17:30 | FC Botoșani Botoșani | Aradi UTA UTA | 1-0 |
| 2022. 03. 19. 12:30 | Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 0-2 |
| 2022. 03. 19. 15:00 | Academica Clinceni Clinceni | Bukaresti Rapid Rapid | 0-1 |
| 2022. 03. 20. 16:00 | Bukaresti Dinamo Dinamo | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 0-0 |
| 2022. 03. 21. 20:30 | CS Mioveni Mioveni | Chindia Târgoviște Chindia | 1-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Botoșani Botoșani | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-0 | 29 |
2 | Bukaresti Rapid Rapid | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-1 | 26 |
3 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-1 | 24 |
4 | Aradi UTA UTA | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-1 | 23 |
5 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 2 | 1 | 1 | 0 | 2-0 | 21 |
6 | Chindia Târgoviște Chindia | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-1 | 19 |
7 | CS Mioveni Mioveni | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-3 | 18 |
8 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-3 | 10 |
9 | Academica Clinceni Clinceni | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-4 | 7 |
10 | Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-7 | -1 |
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!