Kikapott Gyulafehérváron, veszélyben Nyárádtő helye a felsőházban

Székely Sport 2023. március 11., 18:17 utolsó módosítás: 2023. március 11., 18:22

Vereséggel kezdte a tavaszi szezont a labdarúgó 3. Ligában a Nyárádtői Unirea, amely 1–0-ra kikapott a Gyulafehérvári CSU vendégeként, így az alapszakasz végén meg kell küzdenie azért, hogy megőrizze helyét a felsőházi rájátszásban.

Nem tudtak válaszolni a bekapott gólra a nyárádtőiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A 9-es csoport 16. fordulójában szombaton délután lejátszott mérkőzésen az első félidőben is veszélyesebbek voltak a házigazdák, majd az 56. percben megszerezték a vezetést, és ez a találat a győzelmet jelentette számukra, a nyárádtőiek ugyanis hiába próbálkoztak, nem tudták összehozni az egyenlítést.

Vereségével a Nyárádtői Unirea lecsúszott a negyedik helyre a tabellán, mivel a Gyulafehérvári Unirea nyert a szombati játéknapon és megelőzte. Miután pedig a megyei vetélytárs Szászrégeni Avântul pénteken legyőzte a Kolozsvári Sănătateát, két pontra megközelítette a negyedik, utolsó felsőházi rájátszást érő helyért zajló küzdelemben.

Ezért a pozícióért nagy versengés várható az alapszakasz utolsó két fordulójában, a közvetlen riválisok ugyanis egymás ellen játszanak. A következő hétvégén Gyulafehérvári Unirea–Szászrégeni Avântul párharcot, két hét múlva pedig Maros megyei rangadót rendeznek a szászrégeniek és a nyárádtőiek között.