Kikapott az FK Csíkszereda ificsapata a Kolozsvári CFR vendégeként

Dobos László 2021. október 06., 18:05

Szerdán délután Kolozsváron pótolták az U19-es korosztályúak számára kiírt labdarúgó Elit Liga nyugati csoportjának 6. fordulójából elhalasztott mérkőzést. Az FK Csíkszereda 2–1-es vereséget szenvedett a CFR otthonában.

Az ellenfelek nagyon készülnek a csíkiak ellen. Második vereségét szenvedte el az FK U19-es csapata az új bajnokságban. Fotó: Pinti Attila

Az UEFA Ifjúsági Liga (Youth League) miatt elhalasztott találkozó pótlásán az FK Csíkszereda Szabó Andor szabadrúgásgóljával egygólos előnnyel mehetett szünetre. A második félidőben Szakács és Finna előtt adódott gólhelyzet, de ezek kimaradtak, a másik kapunál pedig a hazai csapat eredményesebb volt a hajrában, és az utolsó negyedórában megfordította a mérkőzést.

U19-es korosztály, Elit Liga, nyugati-csoport, 6. forduló:
Kolozsvári CFR–FK Csíkszereda 2–1 (0–1)
Gólszerzők: Man (75.) és Todoran (85.), illetve Szabó (46.).
FK Csíkszereda: Karácsony – Precup (Harangozó 46.), Vereguț, Ketesdi, Bujdosó, Bóni, Szabó, Csala (Bóné 60.), Sándor (Kecskés 46.), EL-Sawy (Szakács 80.), Finna (Biró 60.). Vezetőedző: Demény Norbert.

A nyugati csoport állása hét forduló után: 1. Kolozsvári U 18 pont, 2. Craiovai U 16, 3-4. FK Csíkszereda és Kolozsvári Viitorul 15-15, 5-6. Temesvári Poli és Kolozsvári CFR 13-13. A temesváriak egy meccsel kevesebbet játszottak.

A következő fordulóban (szombat, október 9.) az FK ificsapatai az UTA együtteseit fogadják a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti műgyepes pályán. Az U19-esek délelőtt 10 órától játszanak, az U17-esek pedig déli 12 órától.