Kihúzta kapott gól nélkül, Görögországban is győzött az FCSB

Sebestyén Ervin 2024. október 04., 00:21 utolsó módosítás: 2024. október 04., 00:26

Nagyon értékes három pontot szerzett idegenben a PAOK Szaloniki ellen az FCSB a labdarúgó Európa-liga csoportkörében. A román bajnok bebizonyította, hogy nagyszerű formába lendült és a második meccsén is diadalmaskodott a kupasorozatban.

Remekül védekezett, kihúzta kapott gól nélkül az FCSB Fotó: Facebook/PAOK FC

Miután egy héttel korábban saját közönsége előtt 4–1-es magabiztos sikert aratott az RFS ellen, a fővárosi alakulat csütörtökön este ezúttal Görögországban, a PAOK otthonában lépett pályára.

Jobban kezdte a mérkőzést a sikeres román edző, Răzvan Lucescu által irányított görög együttes, de nem tudta kihasználni a helyzeteit, majd az első félidő közepére kiegyenlítette a játékot az FCSB, Adrian Șut szabadrúgását kivédte a hazai kapus.

A legnagyobb lehetőségét a 41. percben hagyta ki a PAOK, amikor Taison ziccerénél Târnovanu nagyot védett.

A kihagyott helyzet megbosszulta magát, hiszen közvetlenül a szünet előtt Olaru szolgálta ki pontosan Bîrligeát, a Kolozsvári CFR-től igazolt támadó megszerezte a vezetést a román bajnoknak.

Kevéssel a fordulás után emberhátrányba került az FCSB, a csapatkapitány Olaru meggondolatlan kezezés miatt megkapta a második sárgáját és kiállították.

Ezt követően a görög együttes nyomás alatt tartotta a román csapat kapuját és hamar egyenlíthetett volna, azonban Târnovanu bravúrral hárított Ozdoev fejesénél. A végéig azonban nem találták a rést a remekül tömörülő védelmen, a hosszabbításban pedig a szerencse is a vendégek oldalán állt, a kapufa megmentette őket.

Az FCSB kihúzta kapott gól nélkül és a második mérkőzését is megnyerte az Európa-liga főtábláján. Ezzel a ranglista elején foglal helyet és a következő fordulóban ismét idegenben, a Glasgow Rangers ellen kell bizonyítson.