Kihúzta az emberhátrányt, először nyert otthon a nyárádtői csapat

Horváth Bálint Ottó 2024. október 26., 13:42 utolsó módosítás: 2024. október 26., 13:46

Megszerezte első győzelmét hazai pályán a labdarúgó 2. Ligában a Nyárádtői Unirea, az alapszakasz 11. fordulójában 2–1-re nyert az AFC Câmpulung Muscel ellen.

Minden erejükkel védekeztek, megőrizték a három pontot. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Két idén feljutott együttes találkozott egymással szombaton délelőtt, amelyek gyengén kezdték a szezont és a tabella végén helyezkednek el. A nyárádtőiek viszont az előző két meccsükön négy pontot gyűjtöttek, míg a Câmpulung zsinórban négy bajnokit bukott el.

Kiválóan kezdődött a mérkőzés a vendégek számára, akik a korábban az élvonalban meghatározó játékos, Gabriel Torje távoli szabadrúgásgóljával előnybe kerültek.

A korán bekapott gól nem zavarta meg a házigazdákat,

akik a szerb Milos Zukanovic találatával kiegyenlítettek. Ráadásul alig öt perccel később a javukra fordították az állást, amikor Andrei Șerban volt eredményes, ezzel a szünetben Nyárádtő 2–1-re vezetett.

A második félidő elején több lehetőséget is kidolgozott a Câmpulung Muscel, de a befejezések pontatlanok voltak, míg a túloldalon a hazaiak ellentámadásokkal veszélyeztettek.

Aztán az utolsó félórára emberhátrányba került a Maros megyei csapat,

Abel Popa kapta meg a második sárga lapját és kiállították. A végéig hiába próbálkozott a vendég gárda, nem tudott élni a helyzeteivel, a nyárádtőiek remekül védekeztek és megőrizték az előnyüket.

A Nyárádtői Unirea először nyert otthon a másodosztályban, de a siker ellenére nem lépett előrébb a rangsorban, továbbra is a 18. helyen áll. Kemény kiszállás következik Eusebiu Tudor csapata számára, egy hét múlva a feljutásra pályázó FC Argeș Pitești vendégeként játszanak.