Befejeződött az FK Csíkszereda női szuperligás futballcsapatának magyarországi edzőtábora. A zárónapon harmadik felkészülési mérkőzését játszotta a gárda, ellenfele a korábbi csíki kapust, Tankó Rékát és a hátvéd Androniki Mihalopuluist soraiban tudó Puskás Akadémia volt. A találkozót a házigazdák nyerték 3–1-re, a piros-feketék találatát Magyarics Zoé szerezte.
Szeitl Szilvia tanítványai ezzel lezárták a nyári felkészülés külföldi részét, a folytatásban már hazai környezetben készülnek az augusztus 23-i bajnoki rajtra, amikor rögtön a legnagyobb rivális, a Konstancai Farul látogat Csíkszeredába.
Az edzőtábor tapasztalatairól Szeitl Szilvia, az FK vezetőedzője számolt be a klub honlapjának. Elmondása szerint a tábor bővelkedett kihívásokban, és minden játékos lehetőséget kapott a bizonyításra, beleértve a fiatalokat is.
„A fizikai mutatókkal teljesen elégedettek vagyunk, a játékot azonban még csiszolni kell a rajtig” – fogalmazott az edző, aki két nap pihenőt adott tanítványainak. Szerdától ismét intenzív edzésmunka vár a csapatra, a felkészülés szombaton az FK egyik fiúcsapata elleni edzőmeccsel zárul. A bajnoki rajtig már csak tíz nap van hátra.
Két játékos távozott az FK Csíkszereda múlt szezonbeli keretéből: Tankó a Puskáshoz igazolt, Haraszti Fanni pedig még nem jelentette be, hol folytatja pályafutását. Két érkező már biztos: az esztergomi születésű, 42-szeres magyar válogatott Demeter Réka, aki a Ferencvárosi TC-től igazolt az FK-hoz, valamint Kis Anita, aki az elmúlt három évben a Szombathelyi Haladás csapatában szerepelt. Anita Székelykeresztúron született, és több éven át a Székelyudvarhelyi Vasas Femina csapatát erősítette.
A korábbi vezetőedző, Kollár Péter helyét Szeitl Szilvia vette át. A stáb további tagjai: Gohér Gergő (másodedző), Bátki Máté (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző) és Gál Ervin (technikai vezető).
A női Szuperliga 2025–2026-os idénye augusztus 23-án rajtol. Az FK Csíkszereda hazai pályán kezd, a bajnok Konstancai Farul együttesét fogadja, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina pedig Gyulafehérvárra utazik.
Az első fordulóban: augusztus 23. (szombat) 12 órától FK Csíkszereda–Konstancai Farul; augusztus 24. (vasárnap) 11 órától Gyulafehérvári Unirea–Vasas Femina, 13 órától Temesvári Poli–Kolozsvári U Olimpia, 15 órától Szamosújvári Atletic Olimpia–Besztercei Gloria.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Nem bírt egymással Brazília és Marokkó a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. A két válogatott egy látványos, helyzetekben gazdag mérkőzésen 1–1-es döntetlennel kezdte szereplését.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!