Kihasználta ellenfele fáradtságát, először nyert hazai pályán a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2022. október 22., 14:07 utolsó módosítás: 2022. október 22., 15:40

Az alapszakasz odavágóinak utolsó fordulójában szerezte meg első hazai győzelmét a Marosvásárhelyi SE, szombaton délelőtt 3–1-re nyert a Román Kupa meglepetéscsapatának számító Marosújvári SK ellen a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában.

Három helyet is előreléptek a tabellán a vásárhelyiek Fotó: Rab Zoltán

A harmadosztályban újonc marosvásárhelyiek az előző három hazai találkozójukon két döntetlent és egy vereséget jegyeztek. A nyeretlenségi sorozatot egy olyan csapat ellen akarták megtörni, amely elképesztően menetel a Román Kupában, és a csoportkör hétközi első fordulójában 1–0-ra legyőzte az élvonalbeli Chindia Târgoviștét.

Fotó: Rab Zoltán

A házigazda nagyon megnyomta az összecsapás elejét, és lényegében negyedóra alatt eldöntötte a három pont kérdését a keretgondokkal küzdő és a kupameccsen kifáradt ellenféllel szemben. Veress Zsombor már a 4. percben vezetést szerzett a Marosvásárhelyi SE-nek, amely ezután is könyörtelen volt támadásban, Mircea Ungur és a csapatkapitány Moldován Tamás is betalált, így 18 perc játék már 3–0 volt az eredmény. A vendégek hamar megszerezték a szépítő góljukat Goronea révén, a szünetig azonban maradt a hazaiak megnyugtató előnye.

A folytatásban a marosújvári csapat esélytelen volt tovább zárkózni, miután a 60. percben emberhátrányba került Ceaca piros lapja miatt. A végéig a vásárhelyiek sem tudtak többször betalálni, összességében azonban magabiztos győzelmet ünnepeltek.

Első hazai sikerének köszönhetően a játéknap előtt még utolsó előtti Marosvásárhelyi SE megelőzte Fehér megyei vetélytársát, három helyet is előrelépett a tabellán, és felzárkózott a középmezőnybe. Az együttes számára újabb hazai mérkőzés következik, jövő héten a Szászrégeni Avântullal játszik megyei rangadót.