Kihasználta az agyagfalviak vereségét, átvette a vezetést a Csíkszentsimon

Dobos László 2024. szeptember 23., 13:11 utolsó módosítás: 2024. szeptember 23., 13:20

Négy játéknap után két csapat, a Csíkszentsimon és a Roseal maradt veretlen a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. Közülük a százszázalékos alcsíki gárda áll az élen, a kevesebb mérkőzést játszó Roseal a negyedik helyről várja a folytatást.

Kikapott Zetelakán, elveszítette az első helyet Agyagfalva Fotó: Csató Andrea

Balánbányán a szünetben egy góllal vezettek a házigazdák, a szentsimoniak azonban a mérkőzés hajrájában fordítani tudták, és elvitték mind a három pontot. Vendégsiker született Székelykeresztúron és Szentegyházán is, ahol a Roseal, illetve a Maroshévíz nyert két-két gól különbséggel.

•  Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea

Két hazai siker volt a negyedik játéknapon, mindkét meccs szoros eredményt hozott. Gyergyószárhegyen a vendég Csicsó a 69. percben két góllal vezetett, a házigazdák azonban tíz perc alatt fordítottak.

Bravúros győzelmet aratott a Zetelaka, hazai pályán 2–1-re nyert az eddig éllovas agyagfalviak ellen. Az 50. percben beállított eredményt hősies védekezéssel a találkozó végéig megőrizték a zetelakiak. Érdekesség, hogy erre a mérkőzésre háromszéki játékvezetőket delegáltak.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 4. forduló:

Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi Roseal SK 1–3 (1–1).
Gólszerzők: Szőcs László (9.), illetve Józsa Sándor (20.), Miklós Sándor (58.) és Csíki Attila (90.+3). Tudósított: Karda Zoltán.

Gyergyószárhegyi Bástya–Csicsói Ezüstfenyő 3–2 (0–2).
Gólszerzők: Len Attila (69.), Keresztes Tihamér (77.) és Baricz Zsolt (79.), illetve Gabriel Doltea (27.) és Részegh Előd (38., büntetőből). Tudósított: Papp Levente.

Balánbányai Bányász–Csíkszentsimoni KFC 1–2 (1–0).
Gólszerzők: Ciprian Mitocaru (15.), illetve Tompos Szilárd (78.) és Ferencz Előd (85.). Tudósított: Tamás Attila.

Szentegyházi Vasas SK–Maroshévízi ProMureșul SK 0–2 (0–1).
Gólszerzők Vlad Colcer (43.) és Ionuț Covrig (65.). Tudósított: Vajda Antal.

Zetelaki Fenyő–Agyagfalvi Lendület SK 2–1 (1–1).
Gólszerzők: Fodor Attila (21.) és Benedek Zsolt (50.), illetve Banka Levente (24.). Tudósított: Somolyák István.

A Székelyudvarhelyi Golimpiákosz csapata szabadnapos volt.

A következő forduló (szeptember 28-29.) programja: