Kihasználta a Bányász botlását a Roseal, megkínlódott a Gyergyói VSK

Dobos László 2022. november 08., 12:44

A vártnál nehezebben nyert a listavezető Gyergyószentmiklósi VSK Agyagfalván a Hargita megyei labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Győzelmükkel a címvédő továbbra is veretlen maradt. A székelyudvarhelyi csapatok közül a Roseal örülhetett, a Golimpiákosz nagyon kikapott.

Sikerével második helyre lépett elé a Roseal Fotó: Beliczay László

A 4. Liga Hargita megyei csoportjának 10. fordulójában a szünetben már 2–0-ra vezetett Agyagfalván a listavezető Gyergyói VSK, azonban a második félidő elején szépítettek a házigazdák, és a helyzetek alapján lehetett volna 2–2, de akár nagyobb különbségű vendégsiker is.

Iramos, jó színvonalú, gólokban gazdag mérkőzésen győzték le a csíkszentsimoniak Balánbányát, és ezzel az alcsíki gárda felzárkózott a középmezőnybe.

Fotó: Beliczay László

A Bányász botlását kihasználta a Roseal, a székelyudvarhelyiek Zetelakán a hajrában szerzett gólokkal húzták be a győzelmet, így hárompontos előnnyel a második helyen állnak. A Golimpiákosz nagyarányú vereséget szenvedett Homoródalmáson, emiatt lecsúszott a dobogóról.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 10. forduló:

Székelykeresztúri Egyesülés–Gyergyószárhegyi Bástya 3–1 (2–0).
Gólszerzők: Gagyi Tamás (9., 32.), Fogarasi Szilárd (67.), illetve Szilágyi Botond (80.), tudósított Fazakas László.

Homoródalmási Homoród–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 5–1 (1–1).
Gólszerzők: Gergely Tibor (13., 51., 79., 84.), Oláh Sándor (47.), illetve Kiss Zsolt (34., büntetőből), tudósított Szabó Izabella.

Csíkszentsimoni FC–Balánbányai Bányász 3–2 (1–0).
Gólszerzők: Alexandru Porea (3.), Czikó Zsombor (64.), Olteán János (75.), illetve Ionuț Oltean (46.), Ciprian Mitocaru (60.), tudósított Kecseti Pál;

Zetelaki Fenyő–Székelyudvarhelyi Roseal 1–3 (1–1).
Gólszerzők: Simon Arnold (36.), illetve Zoltáni Róbert (16.), Ciprian Mogoșanu (77., 88.), tudósított Somolyák István;

Agyagfalvi Lendület–Gyergyószentmiklósi VSK 1–2 (0–2).
Gólszerzők: Hegyi Attila (57., büntetőből), illetve Vékás Barna (17.), Szfárli Hunor (34.), tudósított Hompoth Dezső.

A Csicsói Ezüstfenyő csapata szabadnapos volt.