Hirdetés

Kiharcolt egy pontot a nyárádtői labdarúgócsapat

Meg kellett elégedjenek a döntetlennel
Fotó: Haáz Vince

Döntetlennel vonult téli szünetre a Nyárádtői Unirea a labdarúgó 2. Ligában, miután a 17. forduló szombati játéknapján nem bírt a CSM Focșani együttesével.

Kötelező lett volna a győzelem megszerzése hazai pályán a Maros megyei csapatnak a bajnokságban szintén újonc vetélytársa ellen, amellyel azonos pontszámmal rendelkezik a tabella végén.

Rosszul indult a mérkőzés a nyárádtőiek számára, akik negyedórát követően hátrányba kerültek. Ezután hiába kezdeményezett többet a házigazda és voltak meg a lehetőségei, a szünetig nem tudott betalálni.

A folytatásban is fölényben játszott Nyárádtő és több helyzetet dolgozott ki, a hajrá kezdetén pedig összejött az egyenlítés Andrei Șerban góljával. Ennél többre viszont nem futotta az erejükből, így meg kellett elégedjenek a döntetlennel.

Eusebiu Tudor csapata három győzelemmel, hat döntetlennel és hét vereséggel fejezte be az őszi szezont, ezzel a 16. helyen áll, a téli szünet után pedig nagyon kemény feladata lesz, hogy elkerülje a kiesést.

Az évet pedig kupameccsel zárja a nyárádtői együttes, a csoportkör 3. fordulójában szerdán 17 órától a Kolozsvári Sănătateához látogatnak, ahol minimális esélyük van a továbbjutásra.

Marosvásárhelyre igazolt a gólgyáros

Távozott a Nyárádtői Unireától Victor Astafei, aki a szezon elején alig hét mérkőzésen kapott lehetőséget a csapatban, utána viszont kikerült a keretből. A tapasztalt csatár három év alatt közel kilencven gólt szerzett Nyárádtőn és a nyáron óriási szerepe volt a 2. Ligába való feljutásban, hiszen a Besztercei Gloria elleni osztályozó döntőjében az együttes mind a négy találata az ő nevéhez fűződött.

Astafei a harmadosztályban a Marosvásárhelyi SE-nél folytatja, amely szombaton délután jelentette be a leigazolását. A 37 éves játékos 2027-ig egyezett meg a megyeszékhelyi gárdával, ahol hosszú távon a második vonalba való feljutás a célkitűzés.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 17. forduló:

Nyárádtői Unirea–CSM Focșani 1–1 (0–1).

Gólszerzők: Șerban (77.), illetve Dakaj (17.).
Nyárádtő: Geantă – Chinteș, Vînău, D. Pop, P. Coza, K. Ciubotaru, Vl. Bogdan, Bîrnoi, Magyari, Zukanovic, Cruceru. Cserék: P. Ganea – A. Popa, Blidărean, M. Ioniță, R. Trif, Andr. Șerban, I. Barstan, Savin, Haiduc.
Focșani: S. Preda – Fl. Simion, S. Săpunaru, Ciopa, Al. Gab. Dumitru, Brînzan, Dakaj, Ungurianu, Rob. Enache, Al. Fl. Zaharia, Blaj. Cserék: Al. Uțiu – Tamași, M. D. Mihai, Dănilă, Andr. Mazilu, Dodoi, Cr. Ciobanu, Dănăilă, Dr. Oprea.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 17. forduló

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz


A CS Mioveni 18 ponttal büntetve

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Piros pont a Rapidnak: magyar nyelvű üzenettel fogadták a csíkiakat

A Bukaresti Rapid vezetősége remek házigazdának bizonyult, magyar nyelvre lefordított üzenettel fogadta a vendég FK Csíkszeredát a két csapat péntek esti bajnoki mérkőzésén.

Néhány indulatos szurkoló miatt szenved a GYHK

Sajnálatos események történtek a lelátón a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi hazai mérkőzésén, amelyet követően a vezetőség közleményt adott ki, ebben megpróbálták nyugalomra inteni, ugyanakkor figyelmeztették is a csapat szurkolóit.

Székelyhon

Székelyudvarhelyi csillag született a magyarországi tehetségkutató színpadán – videóval

Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.

`
Krónika

Kifütyülték a miniszterelnököt Gyulafehérváron, az államfő Bukarestben „népfürdőzött” a román nemzeti ünnepen

Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.

Krónika

Van, ahol éjszaka óta tart a havazás, másutt eső vagy havaseső várható

Sárga jelzésű, azaz elsőfokú, kiadós esőre vonatkozó riasztás van érvényben a fővárosban és az ország további 13 megyéjében, míg a hegyvidéken havas esőre és havazásra kell számítani az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.

Főtér

Négy romániai megyén repült át egy orosz drón, mire lezuhant – hírek kedden

Orosz oligarchák és bűnözők szerezhettek hamis román személyazonosságot, hatalmas vizsgálat folyik. Bukarest mellett megint gázrobbanás történt.

Ez is érdekelheti

Batzula Hunor: a második félidőre elfáradtunk, de most a három pont a legfontosabb

A Sepsi OSK helyenként szenvedős meccsen győzte le a Jászvásári Polit és már a tabella élmezőnyében áll. Batzula Hunor szerint a fáradtság ezúttal is kiütközött, de a legfontosabb cél teljesült: a három pont Háromszéken maradt.

Már nem adna egyetlen ajándékot sem vetélytársának a Sepsi OSK

A felsőházi rájátszásba jutásért küzdő egyik vetélytársát fogadja a Sepsi OSK, amely nem engedhet meg magának újabb botlást a Jászvásári Poli ellen.

Megszakadt a Marosvásárhelyi ASA hazai győzelmi sorozata

Az előző hazai mérkőzésein legkevesebb három találatot szerző Marosvásárhelyi ASA ezúttal gólképtelen volt a Concordia Chiajna ellen, ezzel megszakadt a hatmeccses győzelmi sorozata saját közönsége előtt a labdarúgó 2. Ligában.

Megfellebbezte a döntést, visszaszerezné az elveszített pontját a Sepsi OSK

A sepsiszentgyörgyi klubvezetőség nem hagyja annyiban, a végsőkig hajlandó elmenni azért, hogy visszakapja a Chindia Târgoviște ellen zöld asztalnál elveszített mérkőzésen megszerzett egy pontot.

Selymes sikeresen debütált, túljelentkezés van a 2. Liga felsőházáért

Visszavezette a bukdácsoló Jászvásári Polit a győzelem útjára az új edző. Csak egy csapat teljesítménye stabil, képben még a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is az első hat helyért szóló küzdelemben.

Elnyelt két Sepsi-pontot a munténiai mocsár (videóval)

Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.

Van egy dolog, amiben mindenképp javulnia kell a Sepsi OSK-nak

Idegenbeli mérkőzéssel folytatja a labdarúgó 2. Liga alapszakaszát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, vasárnap kora délután a kellemetlen ellenfélnek számító CS Afumați otthonában igyekszik megszerezni a három pontot.

A Corvinul nem tud hibázni, nyert a Szatmárnémeti is a 2. Ligában

A Vajdahunyad továbbra is menetel, az egyetlen csapat, amelyik nem szenvedett vereséget a másodosztályban. Idegenből hozta el a pontokat az Olimpia.

Meggyűlt a baja a kiesőjelölttel a Marosvásárhelyi ASA-nak

Hiába játszott sokáig kétgólos előnyben, a legvégén izgulnia kellett a győzelemért a Marosvásárhelyi ASA-nak a CS Tunari vendégeként a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulójában.

Elköszöntek Magyari Szilárdtól Szatmáron

Közös megegyezéssel felbontották a farkaslaki származású támadó szerződését a labdarúgó 2. Ligában újonc Szatmárnémeti VSK-nál.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!