Kifizetődött a harciasság, idegenben győzött a KSE

Csulak Noémi 2022. október 22., 22:12 utolsó módosítás: 2022. október 22., 22:13

A labdarúgó 3. Liga kilencedik fordulójában a Kézdivásárhelyi SE szombat délután a CS Păuleşti vendégeként lépett pályára, ahol egy szoros mérkőzést követően 2–1-re győzni tudott.

A végsőkig küzdött a KSE, három pont lett a jutalmuk Fotó: Rancz Lajos

Már az összecsapás legelején ziccert alakított ki a hazai gárda, azonban a befejezés nem volt pontos. Az első félidőt leginkább a Prahova megyei alakulat uralta, viszont szervezett volt a kézdivásárhelyi védelem, így nem volt könnyű dolga a Păuleşti csatárainak.

A 19. minutumban egy öngólnak köszönhetően előnybe került a KSE, viszont a 37. percben érkezett az egyenlítő találat, így 1–1-es állással vonulhattak szünetre a felek.

A második játékrészt a vendég csapat kezdte jobban: a 48. percben Sánta került helyzetbe, de lövése elszállt a kapu mellett, majd Popescu próbálkozott 14 méterről, de a labda a kapufán csattant.

A sok kihagyott lehetőség után Albu volt eredményes a 81. minutumban, a felsőháromszéki csapat átvette a vezetést és a hátralévő időben nem engedte a hazaiaknak, hogy egyenlíteni tudjanak.

A KSE megszerezte a második bajnoki győzelmét, 9 játéknap után nyolc pontot gyűjtöttek össze.

„Megvan a várva várt győzelem. Nagyon büszke vagyok a fiúkra az odaadásukért, illetve úgy érzem, hogy jobban tudom segíteni a csapatot a pályán, mint külső megfigyelőként” – nyilatkozta Gazda József, a KSE edző-játékosa.

A KSE következőkor jövő szombaton lép pályára 15 órától, a Zărnesti Olimpia vendégeként kell majd bizonyítaniuk.