A bajnokságok felfüggesztését követően a Professzionális Liga (LPF) és a klubcsapatok képviselői egy közös csoportot hoztak létre. Ők naponta egyeztetnek, vizsgálják, hogy az adott helyzetben mi lehet a megfelelő lebonyolítás a fennmaradó mérkőzésekkel kapcsolatosan.
A jelenlegi álláspontról Cristian Bivolaru, az élvonalban szereplő Konstancai Viitorul ügyvezető igazgatója számolt be a Pro X tévétársaságnak. Nagyon úgy fest, hogy az idei kiírást már nem tudják végig vinni, így az 1. Ligából nem esik ki egyetlen együttes sem, a másodosztályból pedig feljut négy, a soron következő szezonban tizennyolc klub vághat neki a pontgyűjtésnek.
„A tizennyolcas mezőny a jelenlegi állapotok szerint a legvalószínűbb. A kis csapatunk napi szinten tartja a kapcsolatot, tárgyalunk a felvetett gondolatmenetek kapcsán, három forgatókönyvet készítettünk el. Az optimista szerint a bajnokság minden szinten véget tud érni, azaz a fennmaradó találkozókat mindenki lejátssza. A reálisabb szerint pár mérkőzés mind a pontvadászatban, mind a kupában lemehet, egy sűrített versenynaptár alapján.
– vázolta fel a tengerpartiak vezetője.
Előzően a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) két időpontot jelölt meg a 2. Liga folytatására: május 16-át és június 13-át. Az előző dátumon nehezen elképzelhető, hogy újból elrajtoljon a másodosztály, valószínű, hogy a szükségállapotot meghosszabbítja a kormány – így a bajnokságok is felfüggesztve maradnak azon időszak alatt.
A másodosztály jelenlegi rangsora alapján az első négy helyen az Aradi UTA, a CS Mioveni, a Turris Turnu Măgurele és az FC Argeș tartózkodik, ugyanakkor, ha nem esik ki egyetlen alakulat sem, akkor az FK Csíkszereda jövőre is ezen a szinten maradhat, a pontvadászat félbeszakadásakor ugyanis a kiesést jelentő tizenhetedik helyen állt.
Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.
Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
Részben a magyarellenesség visszaszorítása érdekében alkalmaz oktató célzatú „önbüntetést” a Román Labdarúgó-szövetség.
Románia állami nyugdíjrendszere a gyors népességöregedés, a tömeges munkaerő-elvándorlás, az informális foglalkoztatás és a növekvő költségvetési nyomás miatt veszélybe került – kongatták meg a vészharangot friss elemzésükben a BBTE elemzői.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!