A DVSC mezőnyfölényével telt a találkozó első része, a paksiak jól szervezett védelmével szemben azonban komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani a hazaiak. A vendégek aztán teljesen váratlanul vezetést szereztek, és a folytatásban magabiztosan őrizték előnyüket.
A szünet után is a DVSC birtokolta többet a labdát, mezőnyfölénye azonban helyzetekben nem nyilvánult meg. A hazai esélyeket egy óriási kapushiba hozta vissza, a menteni igyekvő Rácz ugyanis nem találta el a labdát, Trujic pedig az üres kapuba gurított. A bennmaradáshoz a Debrecennek még egy gólt szereznie kellett volna. A hajrában mindent egy lapra feltéve rohamozott is a házigazda, de Ferenczi lövése – már a hosszabbításban – a felső lécről a gólvonalra pattant, így maradt a döntetlen.
A lefújás után az elkeseredett debreceni szurkolók a pályára rohantak, és számonkérték a játékosokon a gyenge teljesítményt, többüket meglökték és megpróbálták lerángatni róluk a mezt. A volt válogatott, debreceni Tőzsér Dániel pályafutása utolsó meccsét játszotta.
A hétszeres bajnok, hatszoros kupagyőztes DVSC 1993 óta folyamatosan az első osztály tagja volt.
A Kisvárda szombaton két góllal nyerni tudott a Diósgyőr vendégeként, ezzel kiharcolta a bennmaradást az élvonalban. A játékvezető a 36. percben dörgés, villámlás és felhőszakadás miatt az öltözőbe rendelte a csapatokat, és csaknem negyedórás várakozás következett.
Az Újpest pedig hazai pályán biztosította be élvonalbeli tagságát, az utolsó és már biztos kieső Kaposvár felett aratott sima győzelmet. Az ezüstérmes MOL Fehérvár FC pedig 1–1-es döntetlent játszott a Zalaegerszeg vendégeként.
Bronzérmes a Puskás Akadémia
Az idény meglepetéscsapataként számon tartott Mezőkövesd 1–0-s vereséget szenvedett a bajnok Ferencváros vendégeként, így negyedikként zárta a szezont, és nem indulhat az Európa Ligában. A bronzérmes a Puskás Akadémia lett, miután 2–1-re legyőzte a vendég Budapest Honvédot.
OTP Bank Liga, 33. forduló:
Debreceni VSC–Paksi FC 1–1 (0–1),
gólszerzők: Trujic (75.), illetve Könyves (17.).
Diósgyőri VTK–Kisvárda Master Good 0–2 (0–2),
gólszerzők: Obradovics (8.), Fernando Viana (41.).
Újpest FC–Kaposvári Rákóczi 5–0 (3–0),
gólszerzők: Simon K. (12.), Novothny (44.), Bacsa (45+1., 49.), Máté (57.).
ZTE FC–MOL Fehérvár FC 1–1 (0–1),
gólszerzők: Babati (83.), illetve Hodzic (4.).
Ferencváros–Mezőkövesd Zsóry FC 1–0 (1–0),
gólszerző: Tokmac (41.).
Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 2–1 (1–1),
gólszerzők Nagy (35.), Slagveer (84.), illetve George (22.)
A bajnokság végeredménye:
1. FTC 76
2. MOL Fehérvár 63
3. Puskás 54
4. Mezőkövesd 50
5. Honvéd 44
6. Újpest 43
7. Zalaegerszeg 43
8. Kisvárda 42
9. DVTK 41
10. Paks 41
11. DVSC 39
12. Kaposvár 14
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!