Kiegyenlített az FK farmcsapata, a hosszabbításban kikapott

Józsa Csongor 2022. október 08., 19:02 utolsó módosítás: 2022. október 08., 19:06

Igencsak mozgalmas időszakon van túl a csíkszeredai fiatalokból alkotott együttes: szerdán még a Galatasaray, hétvégén a Darabani otthonában vendégszerepelt.

Közel volt a pontszerzéshez a székelyföldi gárda Fotó: Veres Nándor

Szombaton délután a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjának hetedik játéknapján egy hosszú kiszállást követően a Viitorul Darabani otthonában vendégszerepelt az FK Csíkszereda fiókcsapata. A Demény Norbert által irányított gárda szerdán még a Isztambulban játszott az ifi Bajnokok Ligájában, így a keret nagy része igencsak fáradt volt.

0–0-ás első félidőt követően a hazaiak szerezték meg a vezetést a második felvonás elején. A székelyföldiek nem adták fel, a végjátékban összehoztak egy tizenegyest, amit Csala magabiztosan értékesített.

Mégsem tudtak ponttal hazatérni, a hosszabbításban betalál az ellenlábasuk, így 2–1-re nyert.

Az FK Csíkszereda II. lecsúszott az utolsó helyre a tabellán, a következő fordulóban hazai pályán javíthatnak, ekkor a második helyezett Şomuz Fălticenit fogadják.

Labdarúgó 3. Liga, alapszakasz, 1. csoport, 7. forduló:

Viitorul Darabani–FK Csíkszereda II. 2–1 (0–0).
Gólszerzők: Dănuț Tăcuțanu (56.), Adrian Cososchi (90+2.), illetve Csala Róbert (81., büntetőből).
FK Csíkszereda II.: Bartók Alpár – Baga István Szabolcs, Szín Ferenc, Vereguț Daniel, Hadnagy Tamás, Vita Dániel, Sebestyén Botond (Nagy Botond, 62.), Boni Csaba (Csala Róbert, 78.), Bărăbaș Marius, Sándor Raul, Biró Tamás (Bóné Márk, 62.).