HIRDETÉS

Kicsúszott a gyergyóiak kezéből a győzelem

Jogos a csalódottság, nagyon közel volt a siker
Fotó: Facebook/VSK Gyergyó - Labdarúgás

2025. március 22., 18:57

Fordulatos, helyzetekben gazdag találkozóval kezdte szombaton délután az alsóházi rájátszást a labdarúgó 3. Ligában a Gyergyói VSK, nagyon közel volt a siker, ám a vendég Barcarozsnyói Olimpic Cetate az utolsó pillanatban egyenlített és egy pontot szerzett.

2025. március 22., 18:57

A gyergyóiak közösségi oldalán megjelent beszámoló szerint habár aktívan kezdte a VSK a meccset, és több szöglete, jól felépített támadádsa volt, veszélyt nem jelentett a barcarozsnyói kapura. Idővel a vendégek is felvették a ritmust, több lehetőségük is volt, Bartók viszont állta a sarat, és amikor ő is verve volt, a labda a felsőlécen csattant. A Brassó megyeiek nyomása a szünet előtt góllá érett, egy elcsípett passzból megindult Roșu és be is talált a kapuba.

Térfélcserét követően teljesen más arcát mutatta a gyergyói csapat, jöttek is a lehetőségek, amik sorra kimaradtak. Végül Csiszer remek presszingjének köszönhetően a fiatal László guríthatott a vendégek kapujába, 1–1! Az egyenlítés lendületet adott mindkét csapatnak, újabb lehetőségek alakultak ki a kapuk előtt, aztán a 74. percben a csereként beállt Iordache és Ilie páros összjátéka meghozta a hazai vezetést, fordított Gyergyó.

Innen óriási erőket mozgosított előnye megtartására, ám az utolsó percben egy szabadrúgást követően Cadar jól emelkedett ki a mezőnyből, fejesével egyenlített, és ezzel véget is ért a találkozó.

Egy hét múlva Brassóban a Kids Tâmpa együttese ellen játszik a VSK.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, alsóházi rájátszás
Gyergyói VSK–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–2 (0–1).
Gólszerzők: László Norbert (57.), Ilie Mihai (74), illetve Roșu Nicolae (39.), Cadar Eduard (90+4.).
VSK: Bartók-Bărăbaș, Sütő, Țepeș, Péter, Fazakas, Csala T., Csala R., Csiszer, László, Nagy. Játszott még: Ilie, Iordache, Kovács, Zöld.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, 2024–2025-ös szezon, alsóházi rájátszás, 1. forduló

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, alsóházi rájátszás

Zernyesti Olimpic: 24 pont az alapszakaszban
CSO Tricolorul Breaza: 23 pont az alapszakaszban
Gyergyószentmiklósi VSK: 21 pont az alapszakaszban
Barcarozsnyói Olimpic Cetate: 20 pont az alapszakaszban
Brassói Kids Tâmpa: 19 pont az alapszakaszban
Tatrangi Ciucaș: 2 pont az alapszakaszban
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

A testkamera felvételei okozták Kovács István vesztét a klubvébén

Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.

FK Csíkszereda–Bukaresti Dinamo – a történelmi meccs élő szöveges közvetítése

Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.

Székelyhon

Két ember meghalt, négyen megsérültek egy közlekedési balesetben

A rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic) szerint a 7B jelzésű országút Arad és Tornya közötti szakaszán történt balesetben két autó volt érintett.

`
Krónika

Megfordult a trend: hosszú idő óta több romániai távozott Németországból, mint ahány odament

Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.

Krónika

Kiskorúak elektromos rollerrel elszenvedett balesetéért a szülők ellen indítanak bűnvádi eljárást, figyelmeztet a rendőrség

Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.

Főtér

Ilie „Boló” Bolojan előtt két ­út áll a kudarc felé

Van ez a tervezett második deficitcsökkentő csomag, amiben a különleges nyugdíjak problémáját is megoldják állítólag. Na ja. Hogyne. Persze. Naná…

Ez is érdekelheti

Fülöp Loránd nem akart maradni az FK Csíkszeredánál, a feljutásért küzd a 3. Ligában

Meglepő húzásra szánta el magát Fülöp Loránd. Az élvonalba feljutott FK Csíkszeredától való távozása után úgy döntött, hogy a harmadosztályban folytatja pályafutását. Ennek hátteréről kérdeztük.

Az élvonal helyett a harmadosztályban folytatja Fülöp Loránd

A labdarúgó Szuperligában újonc FK Csíkszeredától a nyári szünetben távozó Fülöp Loránd nagy meglepetésre egy harmadosztályú csapathoz, a bukovinai Șoimii Gura Humorului-hoz igazolt.

Elveszítette a visszavágót is a Marosvásárhelyi ASA

A nagyarányú hazai vereséget követően az idegenbeli visszavágón is alulmaradt a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 3. Ligába jutásért kiírt osztályozón.

Szászrégen nem vállalja az indulást, csapat nélkül maradt Maros megye a 3. Ligában

Beigazolódott, amit már egy ideje sejteni lehetett, Maros megyének nem lesz képviselője a labdarúgó 3. Liga 2025–2026-os szezonjában. Miután a Marosvásárhelyi SE megszűntette a felnőtt csapatát, a Szászrégeni Avântul úgy döntött, nem vállalja az indulást.

Még fiatalabb kerettel vágna neki a következő idénynek a Székelyudvarhelyi FC

Jelenleg mindenki a megérdemelt szabadságát tölti a labdarúgó 2. Liga osztályozójának döntőjéig jutott Székelyudvarhelyi FC-nél. Berkeczi Attila klubelnökkel beszélgettünk a csapat jövőjéről.

A vezetést megszerezte, végül csúnyán kikapott az ASA

Nagyarányú vereséget szenvedett a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 3. Ligába jutásért kiírt osztályozó első mérkőzésén.

Nagy az önbizalmuk, feljebb lépne a Marosvásárhelyi ASA

A bajnoki cím és a kupagyőzelem után a labdarúgó 3. Ligába jutásért kiírt osztályozóra készül a Marosvásárhelyi ASA, ellenfele a Brassó megyében aranyérmes Négyfalusi VSK lesz.

Lefújta az osztályozón való részvételét a Székelykeresztúri Egyesülés

Biztossá vált, hogy ebben az évben nem lesz új harmadosztályos fociegyüttese Hargita megyének. A 4. Liga bajnoka ugyanis jelezte, távol marad a párosmeccstől, így ellenfele játék nélkül lép szintet.

Három megyei bajnok már feljutott a 3. Ligába

Véglegessé vált, hogy melyek azok a megyei bajnokok, akik jogot szereztek arra, hogy megküzdjenek a 3. Ligába jutásért. A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) közzétette az osztályozók párosítását. Három feljutó kiléte már eldőlt.

Még nem világos, hogy a másodosztályban, vagy a 3. Ligában folytatja a Székelyudvarhelyi FC

Habár nemrég ért véget a CS Tunari elleni 2. ligás osztályozós párharc, a Székelyudvarhelyi FC-nél már a következő szezont készítik elő. Hogy a labdarúgó harmad-, vagy a másodosztályban, az a napokban kiderül.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!