
A bajnokság 24. fordulójának szombaton délelőtt lejátszott mérkőzésén az éllovas radnótiak abban a tudatban léptek pályára a Sziget utcai műgyepes pályán, hogy győzelem esetén bajnoki címet ünnepelnek, míg az öt ponttal lemaradó vásárhelyieknek elengedhetetlen volt a három pont megszerzése.

A radnóti csapat az első félóra végén megszerezte a vezetést, majd a 60. percben megduplázta az előnyét, és ekkor úgy tűnt, hogy a végére lezárul a bajnoki versenyfutás. Az ASA azonban nem adta fel, és a hajrában öt percen belül kiegyenlített, ezzel még eltolta a bajnokavatást.

A szezon utolsó két mérkőzésén Radnótnak lényegében még egy pontra van szüksége a bajnoki címhez, ezt jövő szombaton 11 órától idegenben biztosíthatja be a Marosvásárhelyi Atletic ellen. Ekkor az ASA szabadnapos lesz, játék nélkül nyeri meg a visszalépett Ákosfalva elleni meccsét. Aztán a zárófordulóban mindkét vetélytárs hazai pályán játszik, ezúttal a vásárhelyiek találkoznak az Atletic-kel, míg a radnótiak Marosoroszfalut fogadják.

## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|
Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.
Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Gyökeresen átalakítaná idén a bukaresti mezőgazdasági minisztérium a gázolajár-támogatási rendszert. A jelenlegi, utólagos – olykor akár féléves késéssel történő – visszatérítési rendszer helyett egy értékjegyes támogatási forma bevezetését fontolgatják.
Az 1989-es rendszerváltás utáni évben megalapítottam a Wildt József Tudományos Társaságot, aminek céljai közt a matematikán kívül kulturális, történelmi örökségünk ápolása is szerepelt.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!