Az 5. Liga udvarhelyszéki megmérettetése idén másképp zajlott, mint ahogy az előzően megszokott volt. A pandémia miatt kimaradt két idény, az ideit pedig tavasszal tudta útnak indítani a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület. A benevezett tizenhét együttest három csoportba sorolták, egy oda-visszavágót követően pedig a csoportgyőztesek és a legjobb második helyezett maradt talpon.
Az elődöntőket követően vasárnap két helyszínen rendezik az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság idei kiírásának kisdöntőjét és a fináléját. Előbbin a Bögözi SE a Malomfalvi Ifjúsági SK-t, míg utóbbin a Korondi Ifjúság a Farcádi SE-t látja vendégül.
Az összecsapások kezdési időpontja Bögözben 15, míg Korondon 10 óra. Egyetlen találkozó dönt a nyertesről, amennyiben a rendes játékidőben döntetlen lesz, akkor hosszabbítás, majd büntetőrúgások következnek.
A finálé két résztvevője a soron következő idényben jogot szerzett a 4. Ligába való induláshoz.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!